Erfanic Texts’ Effectiveness From Vahab Ben Monabah’s Legends

تعبیر خواب انگور سبز و شیرین. ۱. میوۀ خوشهای با دانههای آبدار و شیرین به رنگها و انواع گوناگون. همانند انگور امپراتور، بزرگ، قرمز، شیرین و دانه­ دار است. شیره یا دبس در طب سنتی هم کاربرد زیادی داشته و طبع آن گرم است. پرتقال عوارض جانبی شناخته شده زیادی ندارد. بسیاری از مواد مغذی مهم در آب انگور یافت میشود که میتواند منافع بهداشتی زیادی برای بدن داشته باشد. چرا که میوه خشک نه تنها میتواند خواص یک میوه را به شما بدهد بلکه میتواند میان وعدهی مناسبی به خصوص برای خانمهای باردار باشد. همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد انگور میتواند در اغلب خاکها رشد کرده و محصول بدهد و حساسیت مخصوصی نداشته و اغلب محدودیت­های معمولی خاک نظیر قلیایی و شوری نسبی را به خوبی تحمل می کند.

اگر برداشت انگور جهت تولید کشمش باشد از ۱۵ شهریور ماه اقدام به برداشت این محصول میکنند. در بهار و زمان درخت کاری آنها را ابتدا به مدت ۴۸ ساعت در داخل آب میخوابانند به طوری که در آب کاملاً غرق باشند آنگاه آنها را میکارند. حواستان باشد اگر علائم و درد به مدت طولانی ادامه داشت حتماً به پزشک مراجعه کنید. نهال خریداری شده بایستی پیش از کاشت به مدت ۲۴ ساعت داخل آب قرار گیرد. به همین خاطر میزان باردهی و کیفیت عملکرد در هر سال قابل پیش بینی نمی باشد.

هرس درخت انگور باید به همین شیوه در هر سال تکرار گردد تا شاخه اصلی به میزان قابل توجهی رشد پیدا کند. همچنین باید تمام حقایق را بررسی کنید تا دچار اشتباه نشوید. برای کودکان ، توصیه می شود میزان مصرف آب را به بیش از 4 اونس (118 میلی لیتر) در روز برای کودکان نوپای 1 تا 3 ساله ، 6 اونس (177 میلی لیتر) برای کودکان 4-6 ساله و 8 اونس (240 میلی لیتر) برای آن ها محدود کنید.

در اردیبهشت ماه یعنی زمانی که خوشهها با چشم قابل دیدن میشوند باید مقداری از خوشههای درخت انگوری که تعداد خوشههای زیاد داشته و با وضع و قدرت درخت متناسب نمیباشند را چید و دور انداخت تا بقیه خوشهها از نظر غذایی کمبود نداشته و مرغوب شوند. در خواب دیدن برگ درخت بر درخت، خلق و خوی بیننده خواب بود، خاصه به هنگام وی. به نظر مى آید حتى اگر دلالت آیه بر حرمت حیله شرعى (از نوع حرامش) تمام باشد, نتیجه مذکور برداشت نخواهد شد; زیرا اگرچه مثلاً حق رجوع مرد به همسرش در طلاق رجعى, براى بازگشت نیکوکارانه و به قصد اصلاح رابطه اش با او تشریع شده و نباید به قصد اضرار به او از این حق استفاده کند, چه ایرادى دارد که یک مرد از حق رجوع براى هدف اصلى اش استفاده نکند و به هدف دیگرى مثل حفظ شأن و حیثیت اجتماعى خود به همسرش رجوع کند بدون اینکه قصد اصلاح و یا ضرار داشته باشد؟

زمان برداشت انگور بسته به نوع خاک، دمای هوا و میزان آب از نیمه­ی دوم شهریور ماه شروع و تا نیمه­ی اول مهر ماه ادامه دارد. بدین وسیله درختان انگوری به ارتفاع 1.5 تا ۲ متر ایجاد میکنند. سن باردهی درختان پرتقال با توجه به ارقام آن ها و شرایط محیط متفاوت است . این کار در زمستان زمانی که دمای محیط بیش از پنج درجه باشد یا در بهار پس از بیدار شدن بوتهها از خواب زمستانی (زمانی که بوتهها تازه شروع به جوانه زدن میکنند)، انجام میگیرد. بلو اورنج شهرتی نیز بهسبب شرکتش در کمپینهای درختکاری و فعالیتهایش در زمینهی حفاظت از محیط زیست دارد.

همچنین توجه داشته باشید که استفاده از کودها جنبه تشویقی برای رشد بیشتر گیاه دارد. توجه نمایید که استفاده از کودهای گفته شده مناسب برای خاکهایی با درصد پایین مواد معدنی و ضعیف است و اگر زمین مورد کاشت قبلا باغ بوده، یا در حال حاضر باغ است و یا مقدار مناسبی کود دارد، نیازی به کوددهی نیست. همچنین بهبود بیماریهایی از قبیل سرماخوردگی، انفولانزا، تب و گلودرد از دیگر مزایای این میوه بینظیر است.

برخی از افراد به آبغوره نمک اضافه میکنند، اما بهتر است از نوع بینمک آن استفاده کنند تا بیشترین مزایا را از مصرف آن کسب شود. برای اینکـه خروجـیهـا آبـدهی تقریبا یکسان داشته باشند، طوری ساخته شده اند که هر کدام در باغ بتوانـد فـشار آب را بـه اندازه ای کم کند تا مقدار معینی آب از آن خارج شود. اگر احساس می کنید آب بدن تان کم شده، با اضافه کردن انگور به رژیم غذایی خود می توانید پوست خود را به طور طبیعی مرطوب کنید. زیاده روی در استفاده از کودهای ازته اثرات منفی در رشد گیاه دارد که مهم­ترین آنها رشد بیش از حد، بهم زدن رشد طبیعی گلها و در نتیجه کم شدن محصول است.

تولید محصول انگور از سال سوم عمر نهال شروع میشود. بـه آبیـاری میکـرو »آبیـاری کـم حجم«، »آبیاری قطره ای« وخُرد آبیاری«» نیز گفته میشود . در واقع این ماده غذایی نه تنها برای پوست مادر، که برای پوست نوزاد هم مفید است و علاوه بر زیبایی ظاهری، بر سلامت جسمی نیز موثر میباشد. همچنین غوره که میوه نارس انگور است برای ترشی و طعم دادن به خورشتهای مختلف مناسب است. برای بهبود ترشی زرشک آن را با شکر تفت داده و روی برنج میریزند. در صورت لزوم سال بعد نیز به شاخه اصلی اجازه رشد داده و شاخههای جانبی که در ارتفاع کمتر از ۵۰ سانتی متر رشد کردهاند را قطع میکنند.

همچنین در برابر آهک خاک حساس نبوده و حتی در خاک­هایی که بیش از ۵۰ درصد آهک دارند به خوبی رشد می کند. این آنتی اکسیدان، از بدن در برابر بیماریهای قلبی محافظت میکند، قند خون را کاهش میدهد و از رشد سلولهای سرطانی پیشگیری میکند. مَی در زبان فارسی برابر خمرِ عربی است؛ و من وهم أن «بادة» فی لغة افرس یرادف «مَی» فقدوهم فإنّ مَی فی لغتهم الخمر.»( ابن کمال پاشا،76:1991) باده در زبان پهلوی batak بوده است. اگر در بهار بخواهند قلمه بگیرند باید از شاخههای یک ساله استفاده کنند که همراه چند سانتیمتر از شاخه دو ساله (کلید) است.

تنها همین جوانههای باقیمانده روی تنه اصلی و شاخههای فرعی هستند که در بهار آینده رشد کرده و میوه میدهند. پس جزاى هر کس از شما که چنین کند جز خوارى در زندگى دنیا چیزى نخواهد بود و روز رستاخیز ایشان را به سختترین عذابها باز برند و خداوند از آنچه مىکنید غافل نیست. اگر خواب ببینید که انگور ترش به دیگران می فروشید بدانید که مردم از حرف های بد شما آزرده خواهند شد.

شاخههای دراز یک­ساله و یا امساله را در پائیز زیر خاک فرو میکنند و به آن­ها فرصت میدهند که ریشه دوانی کند و حتی هر جوانهاش به گیاه تازهای تبدیل شود. نهال آماده شده باید به گونهای در خاک کاشته شود که نوک جوانهاش به اندازه پنج سانتی متر از خاک بیرون باشد. تعبیر خواب انار بسیار نیکوست و اکثر معبرین آن را به جمع اوری مال و ثروت تعبیر کردهاند. آنتی اکسیدانهای این میوه برای بهبود سلامت چشم و بینایی بسیار موثر بوده و با افزایش آهن در خون، کمخونی را بهبود میدهد.

بنابراین هم زمان ارسال بسیار اندک است و هم مطمئن خواهید شد که گلهایی با طراوت و تازه به گیرنده تحویل داده میشود. مصرف زرشک به درمان اسهال کمک کرده و فیبر موجود در آن برای هضم غذا مفید است. این ترکیبات به بازسازی آسیبهای سلولی که توسط رادیکالهای آزاد ایجاد شده است کمک میکنند. به علاوه، این میوه به پاک شدن سیستم بدن از اوریک اسید کمک می کند و در نتیجه از فشار وارده به کلیه ها می کاهد. برای بیشتر قرمز شدن و به غلظت رسیدن آبغوره میتوانید برای چند ساعت آن را بجوشانید. فروس سولفات باید یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد از غذا خورده شود.

برای کاشت بوته مو ابتدا قلمههایی از آن را در فصل بهار، قبل از جوانه زدن در جایی به عنوان مخزن میکارند. این میوه همچنین برای بهبود سیستم گردش خون و قلب، جلو گیری از ابتلا به سرطان و داشتن پوستی شفاف و بدون التهاب استفاده میشود. این هرس معمولاً در درختانی که میوه­هایشان به عنوان خوراکی مصرف میشود انجام میگیرد. این میوه به صورت خام، خشک و آب زرشک مصرف میشود.

بیشتر محصولاتی که در فروشگاههای بازارچه سرو هست، پوشاک، کیف و کفش و لوازم آرایشی و بهداشتی ترک است که به صورت مستقیم عرضه میشود. دم کرده گل ها و شکوفه آن در موارد آشفتگی و دل به هم خوردگی مفید و مسکن و آرام بخش است و سوء هاضمه را رفع می کند.در طب چینی پرتقال به طور منظم برای تحریک دستگاه گوارش و درمان یبوست به کار می رود. مشکلات گوارشی: مصرف منظم انگور برای دستگاه گوارشی مفید است اما زیاده روی در مصرف این میوه به دلیل وجود فیبر نامحلول می تواند باعث سوء هاضمه شود.

دیدگاهتان را بنویسید