Erfanic Texts’ Effectiveness From Vahab Ben Monabah’s Legends

ولي هنوز تاثير آن بر پايين آوردن قند خون ثابت نشده است. سيب با داشتن فيبر زياد به افراد ديابتي كمك مي كند تا قند خون خود را تنظيم كنند. يكى از اقسام لوبيا به نام ((توفو))5 سرشار از ((ايزوفلاوون ها))6 است و گياهى است كه به سبب داشتن ((ايزوفلاوون)) داراى خواص شبيه به هورمون زنانگى ((استروژن))7 است و اين خود در تخفيف عوارض يائسگى و جلوگيرى از پوكى استخوان و خطر سرطان پستان موثر است.

هنداونه به خاطر داشتن ويتامين C و ويتامين A و بتا- کاروتن و ليکوپين ، صدماتي را که در اثر استرس، استعمال دخانيات، سموم محيطي و داروها وارد مي شود کاهش مي دهد. يک مطالعه آزمايشگاهي نشان می دهد اين ترکيبات موجود در پوست مرکبات در انسان نيز اثر مشابهي دارند ، و محقققان در حال بررسي اين امر هستند که آيا يک مکمل شامل مجموعه اي از اين مواد با ترکيبي از ويتامين E مي تواند سطح کلسترول را در انسان کاهش دهد.

ويتامين هاي هندوانه خطر حمله آنها را به بدن تضعيف مي کنند. مخصوصاً براي افرادي که در تابستان دچار گرمازدگي مي شوند، نوشيدن آب هندوانه با کمي گلاب مي تواند مفيد باشد. هندوانه خواص بسياري دارد از آن جمله ضد استفراغ و تهوع است. مهم ترين تركيبات موجود در زعفران شامل تركيبات زرد رنگ كه به خوبي در آب محلول اند (مشتقات كروستين ) ، تركيبات تلخ از جمله پيكروكروسين كه به ويژه مقوي معده مي باشندبر حسب آزمايش هايي كه در اروپا انجام شده است ، زغفران خاصيت كاهش چربي و كلسترول خون و افزايش نفوذ اكسيژن در پلاسما را در موش آزمايشگاهي از خود نشان داده است .

در كشور آلمان زعفران به عنوان آرام بخش ، درمان درد معده و شكم و آسم مصرف مي شود . در طب عوام نقاط مختلف جهان ، زعفران به عنوان آرام بخش ، ضد اسپاسم ، اشتها آور و مقوي معده استفاده مي شود . به هر حال، باید بدانید کامکوات از کجا میآید و چون آن را با پوست میخورید، بهتر است نوع ارگانیک آن را خریداری کنید زیرا فرآیند کاشت آن بدون استفاده از سموم و مواد شیمیایی خطرناک مانند آفت کشها انجام میشود. این غرفه با تولیدکنندگان به صورت مستقیم و بدون واسطه در ارتباط است. این واژه عربی شدة «گُرز» فارسی است.

ثبت و کتابت معانی رمزهای رؤیا، در زبان فارسی پیشینهای کهن دارد و بر بنیاد خوابنامههای موجود میتوان گفت که تقریباً از سده ششم هـ. سرپرست اين تيم تحقيقاتي ميگويد: اين امكان وجود دارد كه مصرف گيلاس و ساير ميوههاي حاوي اين ماده شيميايي بتواند تاثير مهمي بر ميزان ترشيح هورمون انسولين در بدن انسان داشته باشد. همچنين رابطه خاصي بين سلامت قلب و مصرف گوجه فرنگي وجود دارد . همچنين توت فرنگي داراي مقادير بالايي از آنتي اكسيدان ها مثل الاژيك اسيد و آنتوسيانين(رنگدانه قرمز) است كه در پيشگيري از بيماري هاي قلبي موثرند. اين ماده سبب کاهش خطر ابتلاء به بيماريهاي سرطان ، ناراحتي قلبي و آلزايمر مي شود.

علاوه بر اين ابتلاء به خيلي از امراض دنياي متمدن مثل سفت و سخت شدن ديواره سرخرگ، سرطان (خصوصا سرطان پروستات) و امراض دوران پيري مثل آلزايمر و پارکينسون را کاهش مي دهد. در زنان در دوران بارداري يا قبل از يائسگي در CHDريسك ابتلا به مقايسه با مردان كمتر است و اين حفاظت پس از يائسگي در اثر كاهش از بين مي رود . اما از آنجايي كه دم كرده اين برگها در بدن حيوانات آزمايشي توليد سم كرده است، استفاده از اين برگها توصيه نمي شود.مطالعه بر روي حيوانات ارتباط بين مصرف غذاهاي سرشار از فلاونوئيدها را با كاهش احتمال سرطان سينه نشان داده اند اما مشخص نيست اين رابطه در جمعيت انساني نيز صدق كند.

در طب سنتي، دم كرده برگهاي انگور سياه را براي افراد ديابتي، توصيه مي كنند. انگور سياه و همچنين مواد موجود در آن، تسكين دهنده اعصاب هستند. شايد دليل آن كروم موجود در برگهاي انگور سياه است. اگر این نوشیدنی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید می توانید از آنتی اکسیدان های موجود در آن بهره مند شوید. عوامل ایجاد کننده این بیماری توسط نماتدها – کرم های انگلی کوچک که در خاک زندگی می کنند حمل می شود. به صورت کلی آزمایشات نشان دهنده بیماری خاصی نیستند معمولا علائم در کنار آزمایشات و معاینه تشخیص بیماری را مشخص می کنند .

اگر شب سرفه می کنید، خواب شما مختل و مزاحم دیگران می شوید، آب لیمو و عسل به نجات شما می آیند. مصرف نارنگی سرفه را کم نموده و از بیماری های قلبی جلوگیری می نماید اگر چاق هستید نگران نباشید این میوه کم کالری برای شما مشکل آفرین نیست و حتی در کاهش وزن موثر است.شکر این میوه محدود و فیبر بالایی دارد لذا برای سیستم گوارش مفید است. به خاطر محتوای بالای ویتامین C در این میوه، مصرف آن می تواند سیستم ایمنی را تقویت کند. آنتیاکسیدانهای موجود در آب انگور برای دفع سموم موجود در بدن کودکان و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است.

این فولات در روند توسعهی سیستم عصبی و تشکیل لولههای عصبی در دوران بارداری در سه ماههی اول نقش دارد. پرتقال منبع عالی ویتامین C است و خوردن آن در دوران بارداری اصلاً بد نیست. آشنا شوید. در دوران بارداری. ما در این مقاله شما را با بهترین روغن های گیاهی برای تقویت مژه ها و ابرو آشنا میکنیم. روی علف های هرز و سطح باغ پس از اولین بارندگی در شهریور ماه سمپاشی کنید . به یاد داشته باشید که بگذارید عدسها خوب نرم شوند و در آخر کمی آبلیمو چاشنی کار کنید. ابزار تولید و سرمایه از آنِ آنان است و کارگر در برابر قدرت و سرمایه کارفرما, جایگاهى ندارد و نمى تواند شرط بگذارد و براى مزد و ساعت کار خود, نظر بدهد و به دفاع از حقوق خویش برخیزد.

سرطان، یکی از بیماریهایی است که دست و پنجه نرم کردن با آن کار سختی است. فلاونوئيدها گروهي از مواده پلي فنليك با ساختمان شيميايي و ويژگيهاي گوناگون هستند. ايزوفلاون:اين فلاونها مواد دي فنليك با مبدا گياهي هستند . در حاليكه ، فلاونوئيدها در رژيم انسان از وفور زيادي برخوردارند ، در عين حال توزيع محدود ايزوفلاونها بخاطر حضور نسبي كم آنزيم كالكون ايزومراز است كه فلاونها را به پيش فرمهاي ايزوفلاونها تبديل ميكند.

هورموني فعال تبديل شده كه قابل جذب مي شوند . عصاره مرکبات حاوي مقدار جزئي از فلاونوئيد هاست ، چرا که اين ترکيبات در آب غير قابل حل هستند. مقایسه میانگین سوربیتول نشان داد که به ترتیب بیشترین و کمترین مقدار را ارقام سیاه و اینه امجیی تولید نمودند. بعد از خوردن قرص آن مدفوع شما کمی تغییر رنگ داده و به رنگ سیاه متمایل می شود این تغیر کاملا طبیعی بوده و جای هیچ نگرانی نیست. برای تسکین فوری از پوست سر خشک، انگور سیاه را خمیر کرده و روی موها بمالید.

انگور که یکی از چهار میوه ی بهشتی است، حاوی ویتامین هایی از قبیل ویتامین آ، ب، ث و املاح معدنی از قبیل کلسیم، فسفر، پتاسیم و آهن می باشد. آناناس همچنین حاوی بروملین است که در جذب پروتئین نقش زیادی دارد. برای تقویت این دو اجزا معمولا مواد شیمایی زیادی در داروخانه ها یا فروشگاه های لوازم آرایشی وجود دارد؛ اما همه می دانند که استفاده از مواد آرایشی ممکن است به سلامتشان آسیب بزند.

وجود فولات در پرتقال باعث بهبود زخم ها و تولید سلول های جدید می شود. کود های نیتروژنه باعث افزایش روغن در پوست درخت می گردد . دم کرده گل ها و شکوفه های پرتقال مسکن و آرام بخش است و سوء هاضمه را برطرف می کند. گراب های قهوه ای مودار می توانند تا 3 سال در مرحله لاروی خود بمانند. جشن مهرگان در روز شانزدهم ماه مهر برگزار می شد. خوردن يک سيب در روز ، خطر ابتلا به آسم ، بيماريهاي قلبي ، سرطان ريه ، سکته مغزي و ديابت را کاهش مي دهد.

دیدگاهتان را بنویسید