کنسانتره ها در جیره گاو های شیری

حال چنانچه با گاوآهن یک طرفه بر طبق روش جوی و پشته شخم بزنیم، نیازی به عملیات اضافی نخواهد بود. گاوهایی که از تاثیرات اسیدوز شکمبهای حاد بر سیستم حیاتیشان زنده میمانند بعداً به علت چندین پیچیدگی در سایکوتیکها یا باکتریهای شکمبهای از پای در میآیند. به همین دلیل تغذیه غنی این دام ها باید همواره در دستور کار دامداران باشد. متناسب با هر تغییر جدید در راندمان تولیدات گاوداری، ارزش غذایی خوراک دام تولیدی نیز از نظر میزان انرژی و پروتئین و سایر ریزمغذیهای مورد نیاز متوازن میگردد.

سنجش میزان آلبومین خون یا BSA (Bovine serum albumin) در دوره­ی انتقال، یکی از ابزارهای مهم برای سنجش وضعیت گاو از نظر ابتلا به بیماری­های متابولیکی یا عفونی است. ADF و NDF در تغذیه گاوهای شیری بسیار مهم هستند و معرف قابلیت هضم و میزان مصرف غذا میباشند. استان البرز با داشتن گاوداریها و دامداریهای متعدد از جمله مراکز مهم تولید گاو شیری و گوشتی کشور محسوب می شود. به این ترتیب با خرید دام خوب و پر محصول هم تولید خوبی خواهید داشت و هم دام های نامطلوب و کم محصول خود را کم کم با دام های پر محصول عوض کرده و نژاد گاو های خود را اصلاح می کنید.

در این کتاب آموزشی سعی کرده ایم شما دامداران را در خرید یک گاو شیری خوب و پر محصول یاری کنیم. محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن تاکید دارند که گاوهای جرزی نسبت به هلشتاین به لحاظ وزن کمتر و درصد چربی و درصد پروتئین بالاتر شیر، پر بازده تر هستند. 2- به حداقل رساندن تفاوت باروری در میان اسپرم گاوهایی که از لحاظ ژنتیکی برتر هستند. رسیدن به نرخ آبستنی بالا در گاو شیری با استفاده از اسپرم گاوهایی که از لحاظ ژنتیکی برتر هستند هدف اصلی گاودارها میباشد و گاوداریها با افزایش آگاهی در مورد مسائل تولید مثلی گاوها، از هر فرصتی برای بهبود نرخ گیرایی استفاده میکنند و همین موضوع باعث شده است که روی تخمین باروری گاو شیری در فرآیند انتخاب اسپرمهای برتر بیشتر تأکید شود.

1- اطمینان حاصل کنند که نیهای اسپرم تولید شده و به فروش رسیده حاوی مقدار کافی اسپرم با قابلیت باروری بالا در جهت به حداکثر رساندن نرخ گیرایی به دست آمده از هر اسپرم میباشند. فرآیند دانه ها ( رول کردن ، شکافتن ، له کردن یا آرد کردن ) ، قابلیت هضم را بالا می برد. آیا مهمترین نشانه و اندازه آنها را می دانید؟ سپس پیامبر صلی اللَّه علیه و آله فرمود: یکی از عوامل هلاکت اقوام گذشته، سۆالات نابجای آنها بود. 19 شکل 3-1- توزیع عوامل باقیمانده صفت تولید روزانه در جمعیت پایه. در نظر داشته باشید که در یک جمعیت، ما نمیتوانیم باروری را با دقت بیشتر از 3± واحد درصد اندازه گیری کنیم، زیرا عوامل زیادی وجود دارند که از کنترل خارج هستند که شامل متغیرهای وابسته، محیط گله، خطاهای اندازه گیری و انحراف در استفاده از اسپرم است که در بعضی از مواقع تحت تأثیر قیمت و میزان اطمینان از فحلی گاو ها میباشند.

چهار روز پیش متاسفانه وکیلان مجلس بر سر موضوع امرخیل به جان یکدیگر افتادن و باز فراموش کردند که پارلمان میدان خروس جنگی و سرچوک نیست که به زور و مشت و لگد حرفهای خود را به کرسی بنشانند. در این محدوده برای اولین بار اقدام به پرورش گوسفند رومانف کردند. تنها بعد از یک بار تماس مشتری همیشگی ما خواهید شد و به سایر دوستان و آشنایان خود نیز این مجموعه را برای خرید گوسفند زنده از بهترین نژادهای ایرانی پیشنهاد خواهید کرد. ۳- در مورد اراضی فاقد سند مالکیت: مستند تصرف و احراز مالکیت، که به تائید مدیریت جهاد شهرستان یا اداره کل منابع طبیعی استان بنا به مورد رسیده باشد و همچنین، امضا وارائه تعهد رسمی و ثبتی مبنی بر اینکه پس از صدور پرانه در صورت اثبات صحت عدم مالکیت، پروانه صادره فوراً لغو می شود و متقاضی حق اعتراضی ندارد و باید خسارتهای وارده را نیز، جبران کند.

اسیداستیک توسط فرآیند تخمیر باکتریها بخصوص باکتریهای سلولایتیک بر روی علوفهها حاصل میگردد. کاهش اندازه ذرات علوفه در نتیجه آسیاب کردن آنها ایجاد شده که با کاهش اندازه قطعات علوفهها عملاً عبور روی آنها از شکمبه افزایش مییابد و باکتریهای شکمبه فرصت کافی برای انجام فرآیند تخمیری روی آنها نداشته و در نتیجه فرآیند نشخوار و مدت زمان جویدن کاهش مییابد و این سبب سوق دادن حیوان به سمت اسیدوز میشود. کاهش pH فلور شکمبه را کاهش داده و در نتیجه پروتئینهای میکروبی کمتری تولید میشود.

در اسیدوز به علت پائین بودن فیبر موثر جیره میزان تولید اسیداستیک کاهش پیدا میکند. شکل برگها و یا کرکدار بودن آنها و نیز نحوه رشد و نمو برگها و بسیاری ویژگیهای دیگر، انواع مختلف آگاو را از همدیگر متمایز میکند. از طرفی به علت پائین آمدن pH و حساس بودن باکتریهای سلولایتیک به کاهشpH ، جمعیت این باکتریهای تخمیرکنند فیبر کاهش پیدا میکند و در نتیجه پیشساز اصلی چربی شیر کاهش پیدا میکند. از طرفی علوفه نیز سبب ماندگاری غذا در شکمبه میگردد که نتیجه آن افزایش فرآیند نشخوار، افزایش مدت زمان جویدن، افزایش بافرهای بزاقی و حفظ سلامتی شکمبه است.

از طرفی کاهش فیبر جیره سبب کاهش فرآیند نشخوار و مدت زمان جویدن میگردد و ترشح بافرهای بزاقی را به شکمبه کاهش و سبب ایجاد اسیدوز شکمبهای میگردد. زیست بوم اصلی و خاستگاه این دام را می توان منطقه دره ولگای شمالی در شمال شرق مسکوی روسیه دانست. کنسانتره گاو پرشیر 30 تا 35 کیلو شیر از انواع خوراک دام سنگین دستچین است که جهت استفاده در گاوداریها و مزارع پرورش گاو شیری جهت تغذیه گاو شیری پرتولید طراحی شده است. همچنین این گاو آهن برای انواع تراکتور فرگوسن، فیات و رومانی مناسب است. توجه داشته باشید که این گاو برترین نژاد در بین انواع نژادهای شیری میباشد که علاوه بر این میزان استعداد در تولید شیر، وزن بالایی را نیز دارد.

کتاب تغذیه کاربردی گاو شیری؛ پیشرفت های ژنتیکی در دام های تولید کننده و بهبود سطح تغذیه در آن ها، منجر به افزایش متوسط تولید دام در ده های اخیر شده است. در بین سیاست های مختلف حمایتی، بیمه دام به عنوان راه حل مفید و مناسب برای مقابله با این خطرات، همیشه مورد تأکید بوده است. بالاتر اشاره کردیم که دسته بندی این دام شامل (گوشتی، شیری، پشمی) می باشد. از جملهی این ویژگیها میتوان به استفاده از چاشنیهای به خصوص در هنگام طبخ آنها اشاره کرد که باعث رضایت بسیاری از مشتریان شده است . کاهش pH در مایعات شکمبه به علت تجمع اسیدهای چرب فرار بوده و انتقال آنها به خون سبب کاهش pHخون میگردد.

درشرایطی که بخش زیادی از جیره را کربوهیدراتهای سهلالتخمیر به خود اختصاص دادهاند و یا فیبر جیره کم است، اسیدیته شکمبه به شدت کاهش مییابد. همانطور که میدانید پروتئینهای جیره توسط باکتریهای شکمبه مورد تجزیه قرار گرفته، خود این باکتریها آنها را مصرف نموده و پروتئینهای میکروبی را تولید میکنند و این پروتئینهای میکروبی در قسمتهای دیگر دستگاه گوارش مورد هضم و جذب قرار میگیرد. افزایش ناگهانی مصرف دانهها نیز منجر به تولید بیشتر لاکتات میشود. اسیدوز در اثر مصرف زیاد کربوهیدراتهای سهلالتخمیر یا مصرف پایین الیاف در جیره غذایی و یا هر دوی این موارد ایجاد میشود.

بازده خوراک گاوهای شیرده به طور سنتی به صورت میزان تولید شیر نسبت به مصرف خوراک تعریف می شود. گاو فیبر را از شکمبه به دهان میآورد و میجود تا بزاق تولید کند. فیبر همچنین حرکت محتویات شکمبه را تحریک میکند تا جذب اسید از شکمبه را افزایش یابد. آسیاب کردن اجزای دانهای جیره سبب کاهش اندازه آنها و گاها حالت پودری در آنها میگردد که سبب ایجاد حالت خمیری در شکمبه میشود و این حالت بالشتک تغذیهای بزرگتری ایجاد کرده و سطح موثر فعالیت تخمیری را روی آنها کم میکند. از طرف دیگر به علت بهم خوردن شرایط فیزیولوژیکی شکمبه این پروتئینهای میکروبی حالت سمیت پیدا کرده و خود آنها سبب صدمه به حیوان میگردند.

کنسانتره دارای مقادیر زیادی کربوهیدرات قابل هضم است و همانطور که گفته شد میزان زیاد آن سبب تولید مقدار زیاد اسیدلاکتیک و اسیدپروپیونیک میشود که نتیجهً آن کاهش pH و صدمه زدن به فلور شکمبه است. رشوه بازداده شود این را از کجا باید داد اینکار را کی باید اصلاح کند آقا این معانی هست میایند یک عده ناراضی میشوند از دوائر غله دوائر غله هر کجا توانستند هر قدر توانستند مگر اینکه از قدرتشان خارج بود مردم و مالکین و زارعین و دهاقین تمام را صدمه زدند و رشوه گرفتند از حیثیت انداختند اما با تمام این معایت ادارات غلات باین منحل شود نه خرید غلات (صحیح است) خرید غلات اگر منحل شود الان در گرگان شاید قریب صد هزار هکتار زیر زرع است و عملی که شدهاست یعنی بیاید برود.

دیدگاهتان را بنویسید