پاکسازی روده بزرگ با درمان های خانگی

با ابراز تأسف در دولت قبلی هیچگونه اقدامی در جهت پیگیری حقابه رودخانه هیرمند که ۸۵۰ میلیون متر مکعب در سال است، انجام نگرفت. دولت جمهوری ترکیه با ساخت سدهای مختلف در ترکیه و سوریه، میزان آب ورودی از فرات به عراق را شدیداً کاهش داده است. در سال ۱۳۶۱ دولت نام دریای مازندران را نام رسمی اعلام کرد. این رودخانه پس از گذشتن از قازانقایه تا دشتهای ساحلی دریای خزر به نام اترک سفلی معروف است که مساحت حوضه این قسمت حدود ۸۵۹۷ کیلومتر مربع میباشد، که درچات نیز رودخانه سومبار ترکمنستان به آن میپیوندد.

ضمن اینکه فرات در کلام ائمه، نهتنها مهریه حضرت زهرا (س) به حساب میآید، بلکه یکی از نهرهای بهشتی است که اگر زیارت امام حسین (ع) با غسل در آب آن انجام شود، موجب آمرزش گناهان میشود. ضمن اینکه به افراد بالای ۹۰ کیلوگرم، خانمهای باردار و کودکان زیر ۱۴ سال (بهتنهایی) اجازه قایق سواری داده نمیشود. سعید آگشته در مراسم مجمع عادی مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی استان تهران و شهر پرند که در دانشگاه پیام نور و با حضور مسئولین شهری و جمعی از مهندسان شهر برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های شهرداری پرند در ۵ ماه اخیر, اظهار کرد: بودجه شهرداری پرند در سال ۹۷ مبلغ ۵۸ میلیارد تومان بود که در سال ۹۸ به ۱۰۷ میلیارد تومان افزایش یافت.

در ادامه مطلب مناطق 22 گانه شهرداری تهران همراه با محله های هر منطقه فهرست گردیده است. همراه داشتن پاوربانک نیز میتواند تضمینی برای روشن ماندن گوشیتان پس از عکس گرفتنهای فراوان باشد. دجله نیز از رشتهکوههای ترورس در ترکیه سرچشمه میگیرد و پس از پیمودن ۱۸۵۰ کیلومتر با رود فرات ادغام شده و به اروند رود و در نهایت به خلیج همیشه فارس سرازیر میشود. عکاس: ناشناس رود فرات پس از عبور از سوریه و عراق، در انتهای مسیر خود به رود دجله میپیوندد که شط العرب یا اروندرود نامیده میشود و در ادامه به خلیج فارس میریزد. انتهای این جاده به سد ختم میشود.

زمستان فصل پرآبی حوض السلطان است بنابراین کفه نمکی این تالاب در فصل پرآبی زیر آب است و حاشیه یا کمربند باتلاقی آن پوشش گیاهی دارد که بیشتر در اضلاع شمالی و شمال غربی این تالاب مشاهده میشود و پرندههای مهاجر نادر در این تالاب وجود دارد که در حاشیه تالاب زندگی میکنند. این دریاچه شامل چهار گونه ماهی بومی از جمله ماهی سرخه ، مارماهی آب شیرین ، ماهی زردک و ماهی پرک و نیز چند گونه ماهی وارداتی همچون ماهی فیتو فالک ، ماهی کپور و آمور می باشد که تاریخ وارد شدن آن ها به دریاچه به سال 1368 برمیگردد باید بدانید فقط کپور معمولی سازگاری با شرایط تالاب را دارد و دو گونه دیگر مشکلات عدیده ای در تالاب پدید آورده اند.

دریای خزر بیش از ۴۰۰ گونه و ریزگونه ماهی را در خود جای داده است.۱۲. میشود. قسمتهای خشکتر دارای جنگلهای بلوط با تراکم کمتر است که در این مناطق میتوان انواع غلات از جمله گندم، جو و چاودار را پیدا کرد.عکاس: ناشناسدر بین گونههای ماهی در حوضه دجله و فرات، خانواده کپور ماهیان شایعترین هستند که در میان آنها میتوان به منگار اشاره کرد که انگلیسیها به آن لقب «ماهی قزل آلا دجله» دادهاند. پیش از رسیدن به عراق رود خابور به آن میپیوندد. فرات از آن جهت در طول تاریخ مهم بوده که عبور آن از مرکز و غرب عراق باعث حاصلخیزی خاک شده است و بهتبع آن جمعیت زیادی در جلگه بینالنهرین ساکن شدهاند.

علاوه بر این، احداث سدهای مختلف روی این رودخانه تاثیری منفی بر ورودی آب آن گذاشته است.عکاس: ناشناس بارندگی بهطرز چشمگیری سیر نزولی داشته و نتیجه آن کاهش درصد و حجم رود فرات بوده است. شرقي و غربي و اردبيل است و آب و هواي معتدلي نسبت به نيمه جنوبي اين استانها دارد بارش فراوان در اين منطقه علاوه بر کمک به اعتدال آب و هوا باعث ايجاد رودخانههاي متعدد با دبي (حجم آب در واحد زمان /Sec M3 ) زياد شده است.

علاوه بر این، گونههای گوشتخوار اطراف رود فرات از حیواناتی همچون گرگ خاکستری، شغال زرد، روباه قرمز، پلنگ و شیر تشکیل شده است.نقش برجستههای کاخی نئوآشوری از هزاره اول قبل از میلاد، شکار شیر و گاو در مناظر حاصلخیز را به تصویر کشیدهاند. مسیر نهایی رود نیل از طریق مصر پیش از تشکیل دلتا و فاضلاب در دریای مدیترانه انجام می شود. میپیوندد و پیش از ورود به خلیج فارس، اروندرود را تشکیل میدهد. به دجله میپیوندد. در عراق فرات و دجله را رافدین میخوانند. سپس از سوریه عبور میکند و در جهت جنوب شرقی جریان مییابد و در ابوکمال وارد عراق میشود.

فاصله دریا تا کوه (از طرف شمال) روستای مالکی (قلات نیلو دهپاگاه، هلک، پریشان)، روستای عرب فامور، روستای سیسخت و در قسمت شرق قلعه نارنجی، جروق و در جنوب قلعه نرگس زار و در غرب دریاچه روستای پل آبگینه قرار دارند. دو مرکز در تهران بانجی جامپینگهای معروفتری دارند که با آنها به صورت مختصر آشنا میشویم. کسانی که زودتر آنجا را رزرو کرده باشند، برای استفاده از جایگاهها اولویت دارند. از آنجا که محل واقعه خیلی از آب دور نبود و در ابتدا دسترسی به آب وجود داشت، نیازی به حفر چاه احساس نمیشد.

در گذشته چشمههای آبی در کربلا وجود داشت که احتمالا در دوره ساسانیان حفر شده بود تا به توان جنگی آنان در مقابل دشمنانشان بیفزاید. عکاس: ناشناسامروزه نهری موسوم به نهر الحسینیه در کربلا و نزدیک به عتبات مقدس وجود دارد که برخی آن را با فرات یا علقمه اشتباه میگیرند. این نهر اکنون از کنار مقام صاحب الزمان (ع) در شمال کربلا جریان دارد و شعبهای از فرات است، اما ارتباطی با نهر علقمه ندارد.رودخانه اصلی فرات در ۳۵ کیلومتری کربلا قرار دارد و از کنار شهر مسیب، محل تدفین دو طفلان مسلم عبور میکند.

این رسانه نوشت: به دنبال کاهش شدید آب فرات، اداره سدها در شمال سوریه و شرق آن روز شنبه ۲۷ ژوئن اعلام کرد که ورودی آب فرات از طرف ترکیه به کمترین میزان مورد توافق بین المللی رسیده و کاهش شدید سطح آب سدها، تغذیه برق مناطق الجزیره سوریه را با مشکل روبرو کرده است. «الهام احمد» رئیس هیأت اجرایی در شورای سوریه دموکراتیک هم ترکیه را به استفاده از همه ابزارها برای فشار بر ساکنان مناطق خودمختار در شمال و شرق سوریه متهم کرد و به این رسانه اعلام کرد: آنکارا آب آشامیدنی نیروگاه علوک را قطع کرده است که نیم میلیون نفر در شهر حسکه را تحت تأثیر قرار میدهد.

یک ساعت آب هست، چهار ساعت نیست.» آب هم که باشد، قطرهقطره گالنها را پر میکند. در حال حاضر با توجه به مستندات موجود در خصوص بارندگیهای اخیر در حوضه آبریز رودخانه هیرمند، سیلابهایی در این رودخانه جاری شده است اما متأسفانه کشور افغانستان در مسیر رودخانه سد کمالخان را خارج از ضوابط و اصول بینالمللی احداث کرده و آب را از مسیر اصلی منحرف نموده و به یک بیابان بیآب و علف هدایت کرده و در نتیجه تا به حال یک قطره آب نیز به سیستان نرسیده است.

مسافران اروپایی قرن شانزدهم تا نوزدهم نیز در حوضه فرات سوریه از وجود حیوانات فراوان در این منطقه خبر دادهاند که بسیاری از آنها نادر یا حتی منقرض شدهاند. پیش از خوردن مواد غذایی آنها را گرم کنید. پس بهتر است همین الان اسباب سفر خود را آماده کنید و دل به جاده بزنید که تا فرصت است، از جاذبههای خارقالعاده ایرانزمین بازدید کنید. اگر در همان جاده ۱۵ کیلومتر دیگر به سمت جنوب شرق رانندگی کنید به قلعه هوساپ خواهید رسید. اگر با مترو هستید، باید در ایستگاه ارم سبز پیاده شوید و سپس با ۵ دقیقه پیاده روی خودتان را به پارک ارم برسانید.

مصرف شیر و دیگر محصولات لبنی میتواند باعث بدتر شدن یبوست شود مخصوصا اگر به مقدار زیاد مصرف شوند . زمانی که سیستم ایمنی سعی در مقابله با میکرو ارگانیسم مهاجم را دارد، یک پاسخ غیرطبیعی از سیستم ایمنی می تواند باعث حمله به سلول های دستگاه گوارش و ایجاد علایم شود. از نظر تاریخی فرات یکی از مهمترین رودهای جهان و وادی رافدین (بین فرات و دجله) زادگاه تمدنهای باستانی آشور، سومر، و بابل بوده و از قدیمالایام در امر آبیاری بینالنهرین اهمیت بسیار داشته و شاهد جنگها و خونریزیهای فراوان بوده است.

بهعنوان مثال، بابل پایتخت قدیم کشور بابل در ساحل رود فرات قرار داشت و همین موضوع از اهمیت تاریخی این رود حکایت دارد.عکاس: ناشناسدر متون باستانی و در کتیبه بیستون، این رود با نام فرات آمده است. ترکیه به این دلیل که سرچشمه دو رود فرات و دجله در اراضی این کشور است، تسلط کامل بر آن را حق خود میداند و به توافقات امضا شده پایبند نیست به ویژه که عراق و سوریه با شرایط اقتصادی و سیاسی دست و پنجه نرم میکنند که سبب تضعیف آنها شده است.

دنیایاقتصاد: آمار دفتر اطلاعات و دادههای آب کشور نشان میدهد، با سپری شدن ۱۴۳روز از سال آبی تا ۲۳بهمنماه (سال آبی ۱۴۰۱-۱۴۰۰) مجموع حجم ذخایر آب در مخازن سدهای کشور به حدود ۶/ ۲۱میلیارد مترمکعب رسیده که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته بیانگر ۱۹درصد کاهش است. از مسکنه، در سوریه، تا انتها در زمین هموار جاری و از این نقطه بهبعد در حدود ۷۲۵کیلومتری با سفاین کوچک، در فصول پرآب قابل کشتیرانی است. به این ترتیب اولین مردانی که به کرانه های نیل رسیدند فرصتی را دیدند.

دیدگاهتان را بنویسید