معجزه حاج احسان الله با ۳۷۰۰ گاو هلشتاین – جامعه خبر

وقتی گاوی که پدر خانواده است میخواهد دخترش را شوهر دهد ،نگران جهیزیه اش نیست . فاصله بین منطقه پشت تا زیر شکم در ابتدای دنده های آخر عمق بدن تابعی از تولید حیوان نیست ٬ اگر گاوی قابلیت تولید بالا داشته باشد می توان با عمق بدن کم و با استفاده از کنسانتره بالا تولید بالایی داشته باشد . این گاوآهن به نحوی طراحی شده بود که با خراب شدن یک بخش، بتوان آن قسمت را جدا نموده و عملاً نیاز به خریداری یک گاوآهن جدید نباشد. همچنین یک گاو چاق به خاطر نمره وضعیت بدنی خود گرسنه نمیشود و انتظار نمیرود که سالم بماند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، با افزایش تقاضا برای لبنیات در سطح جهان، بسیاری از گاوها در گروههای بزرگ در دامداریها در کنار هم نگهداری میشوند و چندان به نحوه برخورد با این حیوان فکر نمیشود. «تَذْبَحُوا بَقَرَةً»5ـ درجهی ایمان مردم به پیامبرشان، از برخورد آنها در مقابل دستورات وی فهمیده میشود. برای بهبود طول عمر اقتصادی گله (Logevity) ابتدا باید نگاهی به روشهای اصلاح نژاد بیندازیم و کار خود را با آنها مطابقت دهیم .

ج: انتخاب یا سلکسیون ٬ با نگهداری تلیسه ها و گاوهای مناسب و حذف دامهای غیر مناسب انجام پذیر است . بدین ترتیب لازم است واحد پرورش گاو شیری در انتخاب و به گزینی علاوه بر تولید به موضوع طول عمر اقتصادی یک یک گاوها نیز توجه لازم بنمایند . بهترین نمره (مطلوب ) نمره 7 می باشد (5-7)از انتخاب دامهایی با عرض سینه زیاد یا خیلی کم باید خودداری کرد . اندازه گیری قد در ناحیه جدوگاه انجام می شود (روش مرکز اصلاح نژاد ایران)قد با تولید رابطه مثبت دارد . اصلاح نژاد با گاو سمینتال در مقایسه با دیگر نژادهای اصلاحی taurus¬bos از آن جهت مناسب است که نه تنها در توانایی تولید شیر بلکه در عین حال در توانایی تولید گوشت ارجحیت دارد.

» ندا آمد آن گاو نه پیر از کار رفته باشد و نه جوان کار ندیده. در قسمت پاها و در مشاهده از عقب انتظار این است که کف سم سخت و قسمت بالای آن مدور و پاشنه آن عمیق باشد . در حقیقت پیشرفت اقتصادی تنها با افزایش تولید شیر نیست . کار اصلی یک گاواهن چیزل نسبت به کاری که با یک چوبدست چنگالی شکلتوسط انسان اولیه شکل می گرفت کمی تغییر یافته است.قولاد جایگزین چوب شده و تراکتور جایگزین توان بدنی.

قد این گاو 35/1 تا 45/1 متر بوده و وزن گاوها به 700 الی 750 کیلوگر میرسد. وزن گاو ماده 500 تا 700 کیلو و نوع نر بین 600 تا 1000 کیلو است . 1-آگاه به نوع کار باشد . بهترین نژاد گاو گوشتی جهان و دنیا و چینانیا نام نژاد دیگری از گاوهاست که گوشتی ترین نوع به حساب می آیند و با نام کیانینا هم نامیده می شوند و قدیمی ترین نژاد در جهان محسوب می شوند یعنی پیش از امپراتوری رم معرفی بهترین گاو ها وجود داشته اند و با هدف تولید گوشت پرورش داده می شدند.

با استفاده از روشهای اصلاح نژادی ذکر شده و رعایت مسائل مدیریتی مطمئناً گله ای با تولید شیر خوب ٬ مقاومت بالا نسبت به استرس ها و بیماریهاو در نهایت با طول عمر اقتصادی مناسب خواهیم داشت و در نتیجه سوددهی عا لی عاید خواهد داشت . ولی مطمئناً با کار اصلاح نژادی صحیح آینده گله را تضمین و چند برابر هزینه های انجام شده را پاسخ خواهیم گرفت . در این روش پرورشدهنده میتواند با فراهم نمودن زیرساختهای لازم (مانند ایجاد استخر و دوشهای مخصوص) و ایجاد شرایط مناسب پرورشی به حرفهای با ریسک پایین و درآمدزایی بالادست یابد.

اینفیوژن كورتیزول در مرحله پرواستروس به تلیسه ها برای ۹۰ ساعت، به طور كامل موجب مهار سرژLH و رفتار فحلی شد بدون این كه تاثیری بر غلظت پلاسمایی استرادیول داشته باشد. ریز مغذی ها نقش مهمی در زنجیره غذایی گاو شیری دارند اگرچه مصرف آنها در مقایسه با سایر مواد غذایی کم تر است اما فواید بسیار مهمی در افزایش میزان تولید محصولات دامی در گاو های شیری البته به صورت طولانی مدت بر عهده خواهند داشت به این صورت که شما نمی توانید سریعا پاسخ مثبتی در اثر مصرف ریز مغذی ها در جیره غذایی گاو های شیری خود بگیرید .

یکی دیگر از محصولات تولید شده از این حیوان، کود حیوانی است. نتایج تحقیق حاضر روی گاوهای هلشتاین استان اصفهان نشان داد که کاهش سن اولین زایش می­ تواند موجب افزایش تولید شیر، چربی و پروتئین و کاهش روند ژنتیکی این صفات گردد. شیر گاومیش از نظر چربی از شیر گاو غنیتر و دارای ماده خشک کمتر و بین میزان درصد لاکتوز با شیر گاو تفاوت دارد . با توجه به اینکه نژاد هایی در این کشور وجود دارند که در داخل نیز می توان آنها را مشاهده نمود بنابراین می توان متوسط وزن گوسفند افغانی را نزدیک به دام های ایرانی دانست.

مرغ ابریشمی گلد یکی از نژادهای بانتام است که عمدتاً بهعنوان نژاد نمایشی یا حیوان خانگی پرورش مییابد. فاصله بین دو چین خوردگی پستان در دو طرف پاهای حیوان مورد نظر است هرچه این فاصله بیشتر باشد بهتر است . درHigh pin سخت زایی راست شدن پاها ٬ کشیده شدن دم به طرف بالا ٬ فشار به کمر ٬ استرس به گاو را خواهیم داشت . 7- Pinset ٬ گاهی Rump angle (زاویه کپل) نامیده میشود .اختلاف ارتفاع HiP و Pin را می گویند . Pinset در تلیسه ها (.)بهترین است .یعنی High pin باشند . شخص ارزیاب همیشه باید برای ارزیابی یک تیپ ایده آل گاو شیری به عنوان مبنای مقایسه در ذهن خود داشته باشد .

پس از نه روز مهمانی و جشن وشادی مردم پامپلونا در نیمه شب روز 14 يوئیه در تالار مرکزی شهر جمع می شوند و شعری سنتی و حزن آمیز را به نام Pobre de mí به معنی من بیچاره با هم می خوانند و در طول این شعر خوانی شمع هایی را روشن می کنند. اول شماره های برنجی تهیه شده که دارای بازوی مناسبی داشته باشند به تعداد 9 (نه) شماره (8,7,6,5,4,3,2,1,0)در داخل حاوی یونیلت ازت مایع قرار می دهیم طوری که شماره ها در داخل ازت مایع غوطه ور باشند و بعد از 20 ثانیه (زمانی که شمارها از جوش افتاده باشند) آماده برای زدن شماره می باشند شماره را برداشته در کپل گاومیش یا گوساله ای که قبلاً جای شماره را با تیغ تمیز کردیم محکم و بدون حرکت در مدت زمان قید شده در جدول ذیل نگه می داریم نه کم نه زیاد و این باعث می شود یک شماره خیلی خوب در کپل دام بوجود آید و بعد از شماره زنی جای شماره را با الکل یا بتادین ضدعفونی می کنیم.

کمر محکم گاورا در هنگام آبستنی در تحمل وزن گوساله یاری می دهد . امروزه تلقیح مصنوعی در گاومیش بهطور گستردهای استفاده میشود بهخصوص در مراکز صنعتی. د: ورود ژنهای مطلوب در گله ٬ با آوردن دامهای مناسب – انتقال جنین و تلقیح مصنوعی امکان پذیر است . به همین جهت رام کردن دام های وحشی به گونه ای که بتوان انها را نیز مانند دام های اصيل بدون حضور گوساله هم با دست و هم با ماشين به راحتی دوشيد سالهای متمادی وتا چند نسل طول خواهد کشيد که اين امر در مورد گاو هاي نيمه وحشي سيستاني مطرح است.

1-کم کردن مشکلات گله : از نظر عواملی که سبب کاهش حجم شیر و هزینه های اضافی درمان ٬ کاهش کیفیت شیر ٬ کاهش راندمانها و رعایت نشدن استانداردها میگردد . بیش ­ترین میانگین ارزش ­های اصلاحی صفات تولید شیر مربوط به کلاس ­های اول و دوم سن اولین زایش بودند که با کلاس­ سوم تفاوت معنی ­دار داشتند. این صنعت با تغذیه دام ارتباط مستقیمی دارد. پاشنه سم ضعیف میشود٬ پشت دام بطرف عقب کشیده میشود ٬ استرس به گاو افزایش می یابد . به این صورت که بیشتر طول مدت روز در حال پرسه زنی میباشند.

بیشتر نژاد هایی که در ایران نگهداری می شوند تنها در یک دسته بندی گوشتی یا شیری قرار می گیرند، اما این نژاد در زمینه تولید گوشت در بازه زمانی کوتاه و تولید شیر به مقدار زیاد به صورت روزانه بسیار استعداد دارد. این خروس ها از زمان های بسیار قدیم محبوب بوده و سابقه نبرد انداختن بین خروس لاری ها به چندین هزار سال قبل بر می گردد و اولین بار در یونان این رسم بنا شد، یعنی فرماندهان جنگ در مقرهای نظامی، خروس های جنگی را به جان هم می انداختند تا حس جنگاوری سربازان با دیدن این صحنه ها تقویت گردد.

پس اگه با بار ترافیکی شبها و روزهای تعطیل مشکلی ندارین، زندگی در اندرزگو میتونه برای شما مناسب باشه. زمان مناسب سم چینی در هنگام خشکی یا کاهش تولید (زیر 20 کیلو شیر ) می باشد . تولید مثل و بیماریهای دام ) باشد . با توجه به اینکه قیمت گذاری در این سایت ها تحت هیچ نظارتی انجام نمی شود و هر فردی می تواند نسبت به کالای اعلامی خود نرخ تمام شده ای به دور از ضوابط تعیین کند، بنابراین امکان افزایش روانی نرخ دام در این سایت ها برای افراد سودجو و دلال ها فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید