ماجرای گاو بنی اسرائیل در آیات سوره بقره

از اینرو در صورت عدم ضروت زیر خاک کردن بقایای گیاهی، استفاده از گاوآهن چیزل اقتصادیتر بوده و سرعت کار با آن نیز میتواند بیشتر از گاوآهن برگرداندار باشد. هدف از شخم با گاوآهن ایجاد شرایط مطلوب در ساختمان خاک، بهبود رشد و نمو گیاهان از طریق گسترش ریشه در خاک است. زمانی که یک لایه غیر قابل نفوذ در عمق خاک بوجود می آید از این دستگاه استفاده می شود. اگر چه برخی انواع دیسک ها نیز تا اندازه ای خاک و بقایای گیاهی را با هم مخلوط می سازند، اما عملیات ذی ربط را اصطلاحاً دیسک زدن می گویند.

همان طور که می دانید وقبلاً نیز توضیح داده شد، تلقیح مصنوعی روش نوینی دردامپروری است که با انجام این روش دامداران می توانند به سادگی نژاد دامهای خود را اصلاح کنند،بدون شک تلقیح مصنوعی موفق ترین و پرسودترین تکنیکی است که درتولید مثل دام نتیجه شده است.ولی نکته ای که لازم است برای انجام مطلوب تلقیح مصنوعی به آن توجه شود دانستن زمان فحلی و توجه به علایم آن درگاو ماده است. با توجه به خواص و کاربرد فراوان آگاو در داروسازی و صنعت و همچنین سازگاری این گونه در بیشتر نقاط ایران توصیه می شود مطالعات و بررسیهای عمیقتری در خصوص سازگاری گونه های مختلف این گیاه در ایران و استان گلستان انجام شود تا استفاده بهینه از این گیاه کم توقع انجام شود .

معمولا بیشتر کسانی که با دیگران در چیزی شریک هستند به طرف مقابل خود ظلم می کنند. رباط ها درحقیقت نگه دارنده های اصلی واولیه پستان هستند.همچنین عامل مهمی درنگه داشتن پستان درمحل اصلی خود هستند. به وسیله روش شبیه سازی داده ها میزان حساسیت ضرایب اقتصادی صفات نسبت به 20 درصد نوسان (افزایش یا كاهش) قیمت علوفه و كنسانتره، هزینه غیر غذا، قیمت شیر به نرخ دولتی و آزاد، نسبت فروش شیر به نرخ دولتی، میانگین تولید شیر، طول عمر گله، سهم فروش شیر به نرخ دولتی و همچنین افزایش 20 درصدی درصد چربی و پروتئین شیر و حالت پایه درصد چربی و پروتئین شیر برآورد شد.

شیر این نژاد دارای درصد پروتئین 3 درصدی و چربی 3.6 درصدی میباشد. معمولا گاو نر تخمی را از نوع بهترین نژاد انتخاب میکنند تا نتیج. سنگین ترین گاو جهان از نژاد هلشتاین است، این گاو در استرالیا بوده، ۱۴۰۰ کیلوگرم وزن و ۲ متر قد دارد. دردستگاه تناسلی اکثر دامهای پستاندار به تناوب فعل وانفعالاتی صورت می گیرد که مهمترین وبرجسته ترین آن فحلی استفحلی به مرحله ای اطلاق می گردد که دام ماده نسبت به جنس نر میل جنسی پیدا کرده وبرای جفت گیری آمادگی کامل دارد درتمام طول دوران فحلی قسمتهای محتلف اندام تناسلی دچار تغییراتی می گردد که نتیجه مستقیم عواملی به نام هورمون است این هورمونها ضمن تاثیر بر روی سلولهای تخمدان سبب بروز حالت فحلی می گردند.

دارای سر حالت کشیده و مثلثی می باشد و همچنین دنبالچه ای صاف و بدون برجستگی دارد. قوی بودن و پهن بودن استخوان بندی در قسمت دستها، پشت و رانها و همچنین لگن پهن از جمله ویژگیهای بدنی این نژاد میباشد. سم داران از دست. در هر دست و پای گاو یک زوج سم و جود دارد . نخست وزیر ـ بنده خوشوقتم از اینکه بالاخره هر یک از آقایان مایل بودند صحبتی بفرمایند کاملا وقت پیدا کردند و نظریات و مطالب خودشان را فرمودند مجموع مطالبی که اظهار شد عبارتست از یک رشته مذاکرات و نظریاتی که در قسمت عمده شاید همه شریک باشند و یک قسمتش هم توام است با اغراقات، یعنی بالاخره وارد یک مطالب خاصی شدهاند بدون این که بقدر کفایت در آن مطالب فرصت مطالعه داشته باشند یا اینکه وقت ایشان اجازه بدهد که در آنجا کاملا تشریح بکنند (صحیح است) بعقیده من مطالب مملکی مهمتر از این است که سطحی اظهار بشود نمیخواهم بگویم که مطالب سطحی گفته شده ولی همینطور باجمال اظهار کردن یک مسائل عمیق و مهمی را که جنبه اجتماعی دارد این با این چند کلمه که در کرسی سخنرانی مجلس مجاز است این نمیشود (صحیح است) مگر اینکه قبلا مطالعات کامل شده باشد و اینجا خلاصه بگویند ولی باید حاوی تمام نکات لازم باشد (صحیح است) انست که بنده اگر چه یک یاداشتهائی کردهام از فرمایشات آقایان و میتوانم اینجا جزء بجزء توضیح بدهم و جواب بدهم؟

البته، نژادهای مختلف گاوها نیز نقش مهمی در این امر ایفا می کنند، زیرا برخی از آنها به دلیل تولید زیاد شیر خود معروف شده اند. باید بدانید که به دلیل شناخته شدن بوفالو ها در کل جهان، گاومیش به انگلیسی با نام Buffalo شناخته می شود. و بالاخره تهرانی ها : «والله هنوز خیش شخم زنی ما به خمره طلا گیر نکرده» ( ذوالفقاری، ج۲، ص ۱۸۲۶). حساسیت ضرایب اقتصادی صفات نسبت به تغییر عوامل تولیدی مختلف در گرایش حداقل هزینه كمتر از گرایش حداكثر سود است.

میان اقوام غیر اوغان دشمنی ها و دلخوری های متاسفانه به میان آمده و هر کدام در پی انتقام از قوم تاجیک اند. همچنین برخی از افراد نمی دانند که گوشت مصرفی روزانه خود را از کدام قصابی یا کشتارگاه تهیه نمایند که به آن اطمینان کافی داشته باشند و گوشتی بدون مشکل و سالم تهیه نمایند. گاوباز یا ماتادور اسرائیلی نتانیاهو؛ نقش و نفوذ خود را در تصمیم گیری رییس جمهور آمریکا نشان داد و مشخص شد که ترامپ یا همان داروغه آمریکایی در سیاست آمریکا جایی ندارد و این گاوباز اسرائیلی است که او را به راحتی در زمین مسابقه می تازاند و خسته میکند و در نهایت او را خواهند کشت.

اهمیت دیگر تلقیح مصنوعی برای مزارع دامپروری قرنطینه است که جا به جا کردن دامها برای جلوگیری ا زسرایت بعضی بیماریها به دیگر حیوانات ممنوع است همچنین درتلقیح مصنوعی به خاطر کنترل اجباری اسپرم درهر اسپرم گیری می توان با ارزیابی کمی و کیفی اسپرم به وجود حیوانات نری که ارزش تولید مثلی پایین دارند پی برد و درنتیجه بسته به علل آن برای کوتاه مدت یا دایم آنها را از فعالیتهای تولید مثل خارج کرد لازم به ذکر است دراثر تلقیح دام ماده می توان به انواع بیماریها و تومورها که درداخل دستگاه تناسلی حیوان ماده است پی برده و در اسرع وقت درصدد درمان آن برآمد.

8- با استفاده از تلقیح مصنوعی می توان دامهایی که قادر به جفت گیری طبیعی نیستند ویا مبتلا به بیماریهای واگیر دستگاه تناسلی هستند باردار کرد. هنگام خرید گاو شیری ابتدا باید دقت کرد که دام بیمارنباشد وواکسن های لازم به آن تزریق شده باشد. با کاهش pH شکمبه، اسید به دیواره شکمبه آسیب وارد کرده و مخاط آن را با جراحت مواجه می کند. در مسیر رسیدن به این مجسمه انواع شخصیت های سیاسی و مذهبی شهر و همچنین رقاص ها و هنرمندان خیابانی با جمعیت همراه می شوند.

در کشور ما متاسفانه تاکنون جمعیت مرجع برای گاو- نژاد هلشتاین که به عنوان نژاد شیری در ایران شناخته شده و در دام دامداری ها به کار گرفته میشود وجود نداشته است و در این بخش کشور به واردات اسپرم ازکشورهای آمریکای شمالی متمایل بوده است فلذا ارزش گذاری صفات برای دامهای موجود بر اساس عملکردهای مشاهده شده در کشورهایی که از آن اسپرم وارد میکردهایم بوده است. تراکم مو در گاومیش نسبت به گاو کمتر است و با افزایش سن تراکم آن کمتر نیز میشود. قطعا هنگام خرید گوسفند مشاهده کرده اید که گوسفند را وزن کرده و قیمت آن را بر اساس وزنش محسابه می کنند.

پشم این گوسفند محکم و سرمایهساز است. لاکن یکی از محبوب ترین نژادها مخصوصا در کشورهای اروپایی است زیرا پرورش دهندگان آن ها همواره سود زیادی از بابت پرورش این نژاد می برند. این نژادها برای تولید شیر محبوب هستند، زیرا هریک دارای ویژگی های منحصر به فردی اند که آنها را در شرایط مختلف، برای تولید شیر، ایده آل می کند. به طوری که نوک هرپستان باید دروسط هریک از این ۴ قسمت قرارگرفته باشد.

برای ماساژ از روغن اسطوخودوس، روغن زیتون یا روغن کرچک استفاده کنید. امروزه روز، دورانی که دامداران به انتظار و لطف طبیعت زاد و ولد دامهای خود را تسلیم سرنوشت می کردند سپری شده است علم و دانش به کمک بشر آمده وبا ارائه طریق ساده میزان زاد و ولد را دردامها به مقدار زیادی بالا برده است برای موفقیت درکار دامداری همراه شدن با پیشرفتهای علمی ضروری به نظر می رسد متخصصان علوم دامپروری عقیده دارند تلقیح مصنوعی یکی از پیشرفتهایی است که درعصر حاضر می تواند کمک زیادی به دامداران نماید استفاده از گاوهای ممتاز برای افزایش انتقال توان تولید،کنترل امراض ومهمتر از همه اصلاح تعداد بیشماری دام همگی مدیون تلقیح مصنوعی است.اصلاح نژاد وافزایش بهره وری تولید دام بهترین راه مقابله با خطر گرسنگی و کمبود مواد غذایی است و کار درخصوص افزایش تولید و پرورش گاوهای پرتولید دراکثر کشورهای پیشرفته دنیا شروع شده است ودرحال حاضر شاهد گاوهای پرتولید دردنیا هستیم.

رئیس موسسه تحقیقاتی علوم دامی کشور بیان داشت: سومین برنامه هویت گذاری و شناسایی دام های اصیل سیستانی و اخذ اسپرم برای بانک ژن سرد این موسسه است. گاو سمینتال را می توان با تعریف زیر تحت عنوان شاخص اصلی شناسایی کرد: گاو سمینتال یک نژاد دو منظوره، سالم و قوی است که قدرت سازگاری بالایی داشته و از توانایی های زیادی برخوردار است. 6- تلقیح حیوان ماده درقبل ا ززمان مناسب،که درنتیجه تخمک قابل باروری نیست تمام این عوارض و معایب با استفاده ا زتکنیکهای خاص ارزیابی حیوان نر و تعیین سلامتی جسمی حیوان و نیز ارزیابی کیفیت تولید مثل آنها و بالاخره استفاده از افراد متخصص برای انجام عمل تلقیح از بین می رود.

دیدگاهتان را بنویسید