فروش نژادهای مرغ و خروس زینتی/ دامداران پاک 09126273826

شیر گاومیش به دلیل داشتن مقدار زیاد ویتامین D باعث تولید هورمونی به نام سروتونین می شود که باعث بهبود خلق و خو و درمان افسردگی می شود. 2. کاهش مشکلات فحل یابی در گاومیش و کاهش کار وقت گیر تشخیص فحلی. همانطور که می دانید تمام گله ها به ناچار در ماههای تابستان نیز تلقیح دارند ولی اگر روشهای مدیریتی مناسب اعمال شود احتمال درصد آبستنی بالا میرود .تشخیص فحلی در تابستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است .استفاده از روشهای همزمانی فحلی نیز یکی از بهترین راههای کمکی در تابستان است بوسیله تحریک گاوها به فحل شدن شما از مدت زمان کوتاه موجود حداکثر استفاده را برای فحل یابی خواهید برد و از آنجا که همزمان چندین گاو فحل می شوند ایستا فحلی به چشم می آید .

در ابتدا تمام مردم با لباسهای سفید و دستمالهای قرمز به میدان اصلی شهر میروند و با تکان دادن دستمالهای قرمز خواندن سرودهای مذهبی را آغاز میکنند و در انتها فریاد زنده باد سنت فرمین سر میدهند. بطور کلی خوراک دام به دو بخش اصلی یعنی علوفه و کنسانتره تقسیم می شود که ابتدا به معرفی خوراک علوفه ای و سپس به معرفی خوراک آماده (کنسانتره) می پردازیم. دراین مرحله اقدام به خشک نمودن شیر دام می نماییم بدین ترتیب که ابتدا کنسانتره (خوراک دانه ای) را قطع کرده ، با تغذیه مواد غذایی کم ارزش مانند کاه ، ایجاد محدودیت درمصرف آب، کاهش تعداد دفعات دوشش از دو بار به یک بار و درنهایت دوشش یک روز درمیان اقدام به خشک نمودن شیر دام می نماییم.این دوره فرصت مناسبی جهت تغذیه با علوفه بوده و به شکمبه این فرصت را می دهد تا آسیب های وارده به شکمبه طی دوران شیردهی را ترمیم نماید و با توانایی بیشتری دوره شیردهی آینده را آغاز کند .

پس از مصرف توسط دام به توده خمیر چسبناک تبدیل شده و به دیواره شکمبه و روده ها می چسبد و دام را دچار ناراحتی های گوارشی می نماید علاوه بر این اکثر نان خشک های مورد استفاده دردامداری ها آلوده به کپک ،میکروب و سایر اجسام خارجی می باشد که باعث مسمومیت ، سقط جنین و ابتلا دام به برخی بیماریهاو درنهایت افزایش هزینه های درمانی میشود. شیر جرسی ها در مقایسه با سایر نژادها بیشترین درصد چربی و همچنین مواد جامد بدون چربی را دارد.

بنابراین لازم است بدانید که نرخ خرید گوسفندان چندقلوزا که برای پرورش و پرواربندی هستند با سایر نژادهای کشتاری متفاوت است. بنابراین باتوجه به اشتهای کم گاو شیری دراین مرحله، دام باید با کنسانتره و علوفه ای با کیفیت بالا تغذیه شود زیرا زمانی که کیفیت خوراک مصرفی دام بالا باشد دام اشتهای بیشتری جهت مصرف خوراک دارد لذا از تغذیه گاو شیری با مواد غذایی کم ارزش مانند کاه خودداری شود .لازم به یاد آوری است برای داشتن یک گوساله درهر سال گاو شیری باید حداکثر ۶۵ تا۷۰ روز پس از زایش آبستن شده باشد . از آنجایی که استفاده از یک نوع ماده غذایی به تنهایی نمی تواند تمامی احتیاجات دام را برطرف کند مصرف کنسانتره درگاوهای شیری ضروری است زیرا علاوه بر اینکه فضای شکمبه برای مصرف میزان بالای خوراک (به خصوص درگاوهای پر تولید ) محدود است.

هرگونه تغییر درخوراک مصرفی دام باید به تدریج صورت گرفته و از تغییر ناگهانی جیره خودداری نمایید . با توجه به سیر صعودی موجود ؛ اجتناب از هم خونی نگرانی عمده اکثر گاوداران شده است. 2) درصورت استفاده از نژادهای خارجی از هم خونی پیشگیری می شود. این گاو آهن که یکی از بهترین گاو آهن های موجود می باشد جهت شخم زدن زمین، کنترل علف های هرز و همچنین تهویه زمین کاربرد دارد. این جمله صحیح نمی باشد . این جمله غلط است . یکی از موارد مصرف گل گاو زبان، استفاده از گل این گیاه بهصورت چای است.

از تغذیه دام با مواد غذایی کپک زده و آلوده خودداری کنید. بدن دام نیز به مجموعه ای از مواد غذایی جهت تامین احتیاجات خود نیاز دارد. 5) تا وقتی که گاو نر شناخته شده است شناسایی هیچ گاو نر دیگری به منظور پیش گیری موثر از هم خونی نیاز نمی باشد. همچنین این دوره به پستان گاو شیری اجازه استراحت و بازسازی بافت های فرسوده را داده تا دوره شیر دهی پیش رو را با حداکثر توان تولیدی آغاز نماید . این جمله صحیح نمی باشد زیرا اکثر کمپانی ها از خطوط خونی یکسانی استفاده می کنند.

مدیریت تغذیه ای گاوهای شیرده در این مرحله آسان تر از مراحل دیگر است زیرا در این مرحله مصرف مواد غذایی بیشتر از نیازهای تولید شیر بوده تولید شیر رو به کاهش است . براساس دادههای مرکز رکوردگیری و اصلاح نژاد آمریکا (DHIA)، گاوهای شیرده در طی 100 روز اول شیردهی خود بیشترین سوددهی را دارند و 50 درصد کل شیر خود را تولید میکنند. شورت هورن شیری: نژاد شورت هورن شیری به عنوان نژادی دو منظوره برای تولید شیر و گوشت معروف است. دراین مرحله روند کاهش تولید شیر ادامه دارد لذا تنها درصورتی می توان خوراک مصرفی دام را کاهش داد که گاو شیری کاهش وزن خود در مرحله اول راجبران کرده باشد، زیرا جبران وزن از دست رفته دام دردوره خشکی با مصرف خوراک بیشتری همراه بوده همچنین دراثر مصرف کنسانتره شرایط مناسب جهت استراحت و بهبود شکمبه دردوره خشکی از دام سلب می گردد.

علاوه بر موارد فوق درکشور ما تولید ۱ لیتر شیر با علوفه گرانتر از تولید ۱ لیتر شیر با کنسانتره می باشد زیرا کیفیت علوفه تولیدی درکشور ما بطور کلی پایین است. جرسی ها نسبت به تمامی نژادهای دیگرزودتر بالغ می شوند و سریعتر به اوج تولید شیر می رسند. براون سوئیس دیر بالغ می شود و نسبت به نژادهای دیگر دیرتر به اوج تولید می رسند. براون سوئیس: قدیمی ترین نژاد شیری براون سوئیس است. گوساله های این نژاد به دلیل وزن پایین در هنگام تولد ( 24 تا 36 کیلوگرم ) در مقایسه با گوساله های هلیشتاین و براون سوئیس برای تولید گوشت سفید برتری کمتری دارند.

همخونی به این مسئله بستگی دارد که آیا گاو نر با گاو ماده ای که در حال جفتگیری است خویشاوند است یا نه. دو مکانیسم احتمالی وجود دارد که بر مرگ جنینی اثر می گذارند . همچنین فاصله دو پا، نشان دهنده عرض سینه است. این جانداران همچنین دارای ریش های بلند و تیره رنگ و شاخ های بزرگ هستند. امرالله صالح روز پنجشنبه (27 عقرب) در واکنش به نامه طالبان به اعضای کانگرس امریکا مبنی بر رفع تحریمهای اقتصادی حکومت این گروه، نوشته که اکنون این ترحم را از دشمن با نوشتن نامه یی به چهار لسان گدایی کرده اند.

کسب دو گوش گاو یعنی بالاترین امتیاز را ماتادور دریافت کرده است. بدیهی است هرگاه مقدارخوراک مصرفی بیش از نیاز دام باشد ، دام انرژی بیشتری دریافت کرده و چاق می شود که این جاقی مشکلاتی را درتولید ، زایمان و عدم فحلی (کل آمدن ،بوقه ) ایجاد می نماید و ازسویی اگر خوراک مصرفی کمتر ازنیاز دام باشد ، دام به تدریج لاغر و ضعیف شده ودر مقابل بیماری ها مقاومت کمتری ازخود نشان می دهد.دامداران دلسوز باید به این نکته توجه نمایند که ارزش غذایی انواع خوراک مورد استفاده درتغذیه دام متفاوت بوده و هر خوراک ارزش خاصی برای دام دارد.

ولی اولین قدم برای دریافت وام تهیه و تدوین یک طرح توجیهی گاوداری شیری است که لازم است در اول کار در دستور کار قرار بگیرد. ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . ولی مهمترین مشکل این مکمل ها عدم فرآوری مناسب آنها است. قیصر با این سیخک نازک و میزانی که صاحبش برایش تراشیده، آنقدر به میدان مسابقه یا جدالهای تمرینی رفته که به بودنش عادت کرده و به آسانی رضایت نمیدهد حمیدخان آن را از پایش درآورد. محققان ویرجینیا تک برآورد کرده اند که به ازای هر 1 درصد همخونی در هر گاو 24 دلار در طول عمر اقتصادی وی از دست می رود.

طول علوفه مصرفی جهت تغذیه دام نباید از ۳ تا ۴ سانتیمتر کوچکتر باشد. زمان خوراک دادن به دام باید هر روز منظم و سر وقت باشد. در یک مدت زمان کوتاه گرمای شدید بر محیط رحم تٲثیر منفی گذاشته و توانائی آن را برای حفظ یک جنین زنده کاهش می دهد . این گاو آهن به هیچ وجه خاک را برگردان نمی کند بلکه خاک را پس از نفوذ در آن فقط خرد می کند. 6) هم خونی در بعضی از نسل ها ایجاد مشکل می کند و بعضی از نسل ها از این مشکلات خلاصی پیدا می کنند .

زیرا اکثر کشورها از خطوط خونی یکسانی استفاده می کنند. یکی ازمهمترین عوامل مؤثر درسوددهی گله های گاو شیری تغذیه مناسب و صحیح است ، زیرا بیش از نیمی (۶۰ تا ۷۰ درصد ) ازمخارج روزمره هر دامداری صرف هزینه های تغذیه ای شده و از طرفی یکی از مهمترین عواملی که میتواند بر روی مقدار و ترکیبات شیر تاثیر گذار باشد تغذیه است. تغذیه دام دراین دوره باید بر اساس نیازهای بدنی دام و متناسب با تولید شیر باشد. لازم به ذکر است که مجموعه لایوشیپ در زمینه ارائه این نوع دام هیچ گونه فعالیتی ندارد و این مقاله صرفا جهت افزایش اطلاع کاربران در رابطه با این نژاد ارائه شده است.

مدیران موفق واحدهای تولید دامی با عجین نمودن هنر و تجربه گذشتگان با علوم پیشرفته تغذیهای امروزی، آمیزه جالب توجهی را تحت عنوان مدیریت تغذیهای بوجود آوردهاند که با کاربرد عملی این برنامهها در مزارع دامپروری و با سودآور نمودن این بخش تولیدی، برای سرمایهگذاران این واحدها، زمینه مطمئنی را در رابطه با تضمین اقتصادی فعالیتشان فراهم میآورند. در ضمن فراموش نکنید که گاو هلشتاین بهترین نژاد گاو شیری در جهان است که علاوه بر آن به عنوان سنگینترین گاو شیری در جهان محسوب میشود. گاو سمینتال را می توان با تعریف زیر تحت عنوان شاخص اصلی شناسایی کرد: گاو سمینتال یک نژاد دو منظوره، سالم و قوی است که قدرت سازگاری بالایی داشته و از توانایی های زیادی برخوردار است.

انجمن های ثبت نژاد: وظیفه اصلی انجمن های نژاد حفظ اصالت گاوها از طریق ثبت مشخصات آنها می باشد. انجمن گاوداران نژاد اصیل که در حدودسال1860 شروع به کار کرد. سپس نوبت به انتخاب نژاد مناسب می رسد . شما میتوانید همین حالا با یکی از بهترین پزشکان به انتخاب خودتان، تماس فوری متنی، صوتی یا ویدیویی برقرار کنید. هنگام بررسی هم خونی آگاه و حساس باشید.اثر هم خونی به مشخصات اجدادی که در شجره دامهای انتخابی وجود دارند بستگی دارد.با انتخاب گاوهای نری که تولید ؛ سلامتی و باروری خوبی دارند به مقابله با اثرات منفی هم خونی بروید.

دیدگاهتان را بنویسید