عجایب استرالیا L حقایقی جالب در مورد استرالیا L گروه مهاجرتی پاسارگاد

در ماه ثور براثر آب شدن برفها، آب این رودخانه زیادمی شود. بستر رودخانه ارس داراي شيب زيادي بوده كه آب با سرعت درآن جريان دارد و مثل رودهاي ديگر نمي توان بر روي آن قايقراني كرد ولي اگر قايق موتور دار باشد مي توان از آن استفاده نمود. این منطقه به دلیل قرار گرفتن در بخش شمالی کشور، اقلیم خاصی دارد؛ به گونهای که در همهی فصلهای سال، هوای خنک و مطبوعی دارد و رطوبت و مه در آن دیده میشود. روده بزرگ با حرکات خود غذا را به آرامی جابجا می کند . این باغ وحش دارای 111 گونه شامل پستانداران، خزندگان، آبزیان و پرندگان می باشد و در یک منطقه محافظت شده بر حسب جثه آن گونه نگه داری می شوند.

قدیمیترین و عمیقترین دریاچه آب شیرین جهان در ((روسیه)) قرار دارد از آنجاییکه این دریاچه خیلی قدیمی و دور افتاده است، دارای ((حیوانات))ی است که فقط در این دریاچه یافت می شود این حیوانات شامل تعداد زیادی از ((بی مهرگان))، چندین گونه از ماهیها و خوک آبی دریاچه بایکال می باشند خوک آبی بایکال تنها خوک آبی جهان است و دائماً در آب شیرین زندگی می کند ((دانشمندان)) بر این عقیده هستند که خوکهای آبی این دریاچه در زمانهای قدیم از ((اقیانوس شمالی)) (قطب شمال) آمده و بعد از سفر به سمت بالای رودخانه، به این دریاچه رسیده اند. اما در بخش های مشخص شده ای از محوطه ی دریاچه ی چیتگر مانند بخش شمالی آن ساحل هایی طراحی شده است که افراد بدون هیچ گونه مزاحمت نرده های فلزی می توانند در کنار آب بنشینند و حسی چون نشستن در کنار ساحل دریای خزر را داشته باشند.

ابن بطوطه، جهانگرد سدهٔ هشتم هجری، در گزارش سفر خود به چین، از امیرزادهٔ شهر خنسا مینویسد که به شعر و موسیقی فارسی علاقهٔ زیادی داشت و در محفل او آوازی به زبان فارسی خوانده میشد. دلیل بروز این ویژگی در آثار سعدی، پرهیز وی از تکلف و تصنع و در عین حال چیرگی کامل او بر زبان فارسی است؛ با این ترفند سعدی توانستهاست مطالب پیچیده و دشواری را به سادهترین شکل ممکن بیان کند. اگر چه سرودههای وی در دایره ادبیات غنایی و بعضاً تعلیمی جای میگیرد، اما اندکی تأمل در شعر او نشان میدهد که وی از داستانها و موضوعات حماسی، به خوبی آگاهی داشته و با استادی و مهارت تمام توانستهاست این مسئله را در شعر خود بازتاب دهد.

گلستان تاکنون شش بار بهطور کامل به زبان فرانسه ترجمه شدهاست. در اشعار او نیز میتوان عباراتی یافت که تحت تأثیر گلستان سعدی سروده شدهاست. نوگرایان فرانسوی در قرن هجدهم میلادی، آثار سعدی را نوعی انتقاد اجتماعی یافتهبودند، که میتوانستند با توجه به ویژگیهای جامعهٔ خود، از آن الگوبرداری کنند.سبک ظریف سعدی و توجه او به حکمت و خرد عملی، تأثیر مطلوبی بر خوانندگان اروپایی داشت و درک آثار او را برای مردم اروپا، بیش از هر شاعر فارسیزبان دیگری تسهیل کرد. فرزند وی نیکولا سعدی کارنو، پدر علم ترمودینامیک و نوهٔ وی ماری فرانسوا سعدی کارنو، رئیسجمهور فرانسه در سالهای ۱۸۸۷ تا ۱۸۹۴ است، که نام میانی هر دو به افتخار سعدی انتخاب شدهاست.

خبیثات و مضحکات به نثر نوشته شدهاند و در نسخهٔ لرد گرینوی، که سی سال پس از درگذشت سعدی نوشته شده و نسخهٔ اساس غلامحسین یوسفی و محمدعلی فروغی نیز بوده، اثری از آنها نیست، اما در نسخههای قدیمیتر از این نسخه، این دو بخش نیز ضبط شدهاست و تردیدی در انتساب هر سه بخش به سعدی وجود ندارد. مطایبات، مجموعهای از لطیفهها و داستانهای جنسی است که در نگارش آنها از الفاظ جسورانه و بیان عریان و بیپروا استفاده شدهاست.

در گلستان و بوستان حکایتهای متعددی وجود دارد که در آنها از مقدمهچینی و تفصیل غیرضروری اجتناب شده و مطلب، در نهایت با چند بیت یا چند جملهٔ کوتاه بیان شدهاست. » در بوستان اقتباس شدهاست. وی در برخی از آثار خود، بدون کموکاست از حکایات سعدی اقتباس کردهاست. یکی از کتابهای وی با نام دیوان غربی-شرقی، اگرچه بهطور مشهودی تحت تأثیر اشعار حافظ سرودهشده و در هیچکجای کتاب نامی از سعدی برده نشده؛ اما بخشهایی از آن نیز حاوی اشعاری است که از بوستان و گلستان سعدی اقتباس شدهاست.

گلستان یکی از تأثیرگذارترین کتابهای نثر در ادبیات فارسی است.سعدی این کتاب را به سعد بن ابوبکر بن سعدی زنگی تقدیم کردهاست. این کتاب از متن عربى عبدالله بن مقفع، به امر نصر به پارسى ترجمه شد و سپس گویا به تشویق ابوالفضل بلعمی، رودکى آن را به شعر فارسى (بحر رمل مسدس) نقل کرد. گوته، این دیوان خود را با نقل فارسی و ترجمهٔ آلمانی یکی از اشعار گلستان به پایان بردهاست. عبدالحکیم اف ادامه داد: در این زمینه 71 مراسم به ارزش 312 میلیارد صوم ازبکی (بیش از 29 میلیون دلار)، 22 هزار و 200 دلار و 6 میلیون یورو و همچنین 65 طرح نوآوری به ارزش 176 میلیون و 646 هزار دلار در دست اجرا است.

بوستان به نظم (شعر) نوشته شده و مشتمل بر حدود چهار هزار بیت شعر است. دشت مغان در غرب دریای خزر در حدود 300 تا 350 هزار هکتار وسعت دارد. پس از یک محاصره شدید و طولانی به رهبری حاتم بیگ وزیر اعظم صفوی از نوامبر ۱۶۰۹ تا تابستان ۱۶۱۰ دمدم تسخیر شد و همه محافظان آن قتلعام شدند. برای تهیه چای بابونه برای کولیت روده، گل بابونه را به میزان ۳ قاشق چایخوری به یک فنجان آب داغ اضافه کرده و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند.

دریاچه ای مه گرفته که بین درخت های جنگل خودش رو پنهان کرده و راه دسترسی به اون هم سخته و هم خطرناک. نوعی سرطان که در روده بزرگ شروع می شود کلون کنسر (colon cancer) یا “سرطان روده بزرگ” نامیده می شود.علائم سرطان روده، متاسفانه در شروع آن قابل تشخیص نمی باشد ولی با دانستن نشانه های این بیماری میتوانید به پزشک مراجعه کرده و آزمایشات لازم را برای بررسی بیشتر و تشخیص این نوع از سرطان انجام دهید. در سال ۱۶۵۴، آدام اولئاریوس، ترجمهٔ کاملی از بوستان و گلستان را به زبان آلمانی منتشر کرد.او زبان فارسی را در ایران آموخته بود و ترجمهاش را به کمک یک ایرانی به نام حقوردی انجام داد.

زبان سعدی به زبان محاوره در روزگار خود بسیار نزدیک است و حتی از مثلهای متداول در زبان فارسی نیز بهره بردهاست. گوته، شاعر بلندآوازهٔ آلمانی، یکی از شاعران اروپایی است که در خلق آثار خود به ادبیات شرقی و بهطور خاص، ادبیات فارسی توجه ویژهای داشت. رود نیل به طور کلی با مصر و شهرهای آن در ارتباط است ، اما در کل 10 کشور آفریقایی جریان دارد که عبارتند از: بوروندی ، تانزانیا ، رواندا ، اوگاندا ، کنیا ، سودان جنوبی ، سودان ، جمهوری دموکراتیک کنگو ، اتیوپی و خود مصر. سعدی در زمان حیات خود به عنوان سخنور و شاعر، شهرت زیادی پیدا کرد و حتی در هندوستان، آسیای صغیر و آسیای میانه نیز او را میشناختند و اشعارش را میخواندند.

شواهدی وجود دارد که کلام سعدی، در زمان زندگانی و همچنین پس از مرگ وی، در هرکجا که به زبان فارسی سخن میگفتهاند، شناختهشده بود. رالف والدو امرسون، شاعر آمریکایی قرن نوزدهم میلادی، به فرهنگ و زبانهای شرقی از جمله فارسی و عربی علاقه داشت و بهواسطهٔ مطالعهٔ ترجمهٔ آلمانی گلستان، با سعدی آشنا شد. ترجمهٔ آثار سعدی به زبان فرانسوی و سپس دیگر زبانهای اروپایی، زمینهٔ نفوذ ادبیات و جهانبینی سعدی در غرب را فراهم کرد؛ بهطوری که آثار او، پیش از نوگرایان ایرانی، مورد توجه نوگرایان غربی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید