رویدادهای تاریخی پس از امضای معاهده آب رود هلمند – روزنامه ۸صبح

با توجه به اینکه دریاچه هامون باید بهطور سالانه قریب به ٨٢٠ میلیون مترمکعب آب از رودخانه هیرمند دریافت کند و دریافتنکردن کامل، رهاسازی مقطعی و بدون برنامه و هماهنگ، پیگیرینکردن مقامات و مسئولان کشور بهویژه وزارت امور خارجه در این زمینه برای اجرای قرارداد ١٣٥١ در سالهای اخیر و همچنین وضعیت نابسامان حکومت مرکزی افغانستان و نیز افزایش زمینهای زیرکشت در بالادست رودخانه هیرمند در افغانستان جملگی عواقب نه چندان مثبتی را در آینده نوید میدهد. طبق آمار ، طول رودخانه نیل 4،258 مایل است. بیماری سلیاک یک بیماری خود ایمنی مزمن است که در تمام طول عمر همراه شما می باشد.

وی افزود: بهعنوان مثال، نتایج تحقیقات قبلی نشان داده است که بیماران مبتلابه بی اشتهایی ممکن است باکتری بیشتری داشته باشند که لایه محافظ مخاط روده را هضم کرده و «نشت» ایجاد می کنند که به التهاب مزمن منجرمی شود که با علائم روانپزشکی همراه است. برخی تحقیقات نشان داده است که پیروی از رژیم غذایی که میزان مواد تخمیر شدنی در آن ها کم است برای افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز و فروکتوز، بیماران مبتلا به سندروم روده تحریک پذیری و بیماران مبتلا به التهاب روده مفید است.

شما همچنین می توانید برخی مواد صنعتی را که از فاقد گلوتن بودن آن ها اطمینان دارید و روی آن ها عبارت “بدون گلوتن” نوشته شده است را مصرف کنید. اگر فکر می کنید که سلیاک و یا حساسیت به گلوتن دارید حتما قبل از شروع رژیم فاقد گلوتن با پزشک خود مشورت کنید تا آزمایش های لازم را انجام دهید. با توجه به نظر پزشک معالج شما باید هر 3 تا 6 ماه یک بار پزشک خود را ملاقات کنید تا او بتواند کمبود های تغذیه ای، میزان پیروی شما از رژیم غذایی و علائم شما را بررسی کند.

با این حال، مشخص نیست که آیا فقدان تعادل میکروب های روده در بیماران مبتلا به بی اشتهایی به این بیماری کمک می کند یا اینکه این موضوع تنها تاثیری از رژیم غذایی کاملا محدودشده در این افراد است. با توجه به این که در حال حاضر تشخیص اختصاصی برای حساسیت به گلوتن وجود ندارد، تنها راه تشخیص، انجام تست های تشخیصی سلیاک است. سلیاک حساسیت و یا عدم تحمل غذایی نیست بلکه یک بیماری خود ایمنی است. فامور یا پریشان نام دریاچهای دائمی در استان فارس و شهرستان کازرون که دارای آب شیرین است. چشمه مرغاب از بخش کرون سرچشمه گرفته و به سد شهید منتظری (خمیران) میر یزد و تامین کننده آب کشاورزی شهرستان تیران و کرون می باشد.

یکی از دلایل بحران کم آبی در تالاب دریاچه ماملو اولویت تامین آب شرب شهروندان و کشاورزی است که سالهاست حقابه تالابها عادلانه انجام نمیشود و خشکسالیهای اخیر و برداشت بی رویه آب باعث خشکسالی در تالاب هاشده است به طوری که گونه زیستی و آبزی باخطرجدی مواجه میشوندو این امر کانونی برای ریزگردها میشود. سطح نمکی و مسطح دریاچه نمک با بارش کمی باران تبدیل به آینه ای بزرگ میشه، طوری که می تونین نقطه رسیدن زمین به آسمان رو در اون نگاه کنید و بر روی ابرها قدم بزنید.

افرادی که حساس به گلوتن هستند در پاسخ به دریافت گلوتن علائم مشابه سلیاک دارند ولی تست های خونی آن ها برای سلیاک منفی و آسیب روده ای ندارند. کولیت اولسراتیو نیز یک بیماری التهابی روده ای است که منجر به ایجاد زخم هایی در روده بزرگ می شود. آنا غنچولسکو از کالج کورپوس کریستی آکسفورد و نویسنده این مطالعه گفت: «بیاشتهایی عصبی» یک اختلال روان پزشکی بسیار شایع است و میتواند به طرز باور نکردنی ناتوان کننده یا حتی کشنده باشد اما درمان آن بسیار دشوار است، به تازگی مطالعه در زمینه این ایده که میکروب های روده بر بسیاری از جنبه های سلامتی ما از جمله سلامت روان تأثیر دارند، علاقه بسیاری از محققان را به خود جلب کرده است.

محققان در این مطالعه که بر روی موش ها انجام شد، نمونه های مدفوع بیماران مبتلا به بیاشتهایی را به روده موش هایی منتقل کردند که هیچ نوع میکروبیومی نداشتند. درحالی که این نتایج مقدماتی هستند اما نشان می دهند که هدف قرار دادن میکروبیوم روده میتواند درمان مناسبی برای بیاشتهایی باشد. سایر میکروب های موجود در روده مبتلایان به بیاشتهایی ممکن است اشتها و متابولیسم انرژی را تحت تاثیر قرار دهند و هر دو مورد میتوانند بر بیاشتهایی تاثیر داشته باشند. پس از یک ماه درنگ در پیکار، دو سپاه به نبردی خونین دست مییازند که به شکست ایرانیان میانجامد.

مهاجرت بین دو واحد جغرافیایی انجام می شود . به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، همایش بین المللی «تبدیل منطقه دریاچه آرال به منطقه نوآوری و اکوتوریسم» در شهر «تاشکند» برگزار شد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ وزیر نیرو در اظهاراتی بر این باور بود که «اگر تهران سقف ۷.۵ میلیون نفر را رد کند در تأمین آب شرب با مشکلاتی مواجه می شود. نارسایی پانکراس : این وضعیت زمانی پیش می آید که پانکراس قادر نباشد آنزیم های گوارشی لازم برای هضم مواد غذایی را ترشح کند. سندرم روده تحریک پذیر ((Irritable Bowel Syndrome)) یک اختلال گوارشی طولانی مدت است که میتواند باعث ناراحتی مداوم شود.

زمانی که IgA وارد گردش خون می شود در رگ های خونی زیر پوست جمع شده و منجر به واکنش های ایمنی بیشتری می شود که این امر باعث ایجاد برجستگی های دانه دار پوستی هرپتی فرمیس می شود . تظاهر پوستی هرپتی فرم : درماتیت هرپتی فرم تظاهر پوستی سلیاک است. در دریاچه چیتگر بازی های هیجان انگیز مختلفی را قرار داده اند که یکی از آن ها تشک پرش آزاد است. افزایش رشد باکتری های روده باریک: افزایش رشد باکتری ها وضعیتی است که به طور غیر معمول تعداد زیادی از باکتری ها در روده باریک وجود دارند درحالیکه این باکتری ها شبیه باکتری های موجود در روده بزرگ هستند.

اینها همه با فرض این است که وجود میکروارگانیسمهای موجود در آب دریاچه هیلیر بیخطر باشد.. بیمارانی که با وجود پیروی از رژیم غذایی احساس بهبودی نمی کنند ممکن است آندوسکوپی و نمونه برداری در آن ها تکرار شود تا سلیاک مقاوم به درمان در آن ها تشخیص داده شود. تا پیش از این جلسه، سارا رهبری مرا پذیرفته بود و تفسیرهایم در مورد اینکه چیزی مانع پرداختن و درگیر شدن در زندگی می ­شود یا در مورد اینکه خشم ویرانگرش به بهای روابط تمام می­ شود را می ­پذیرفت، ولی موافقت او در سطح کلامی و با گفتن این جمله بیان می­ شد که «خودمم همچین فکری می ­کنم».

دیدگاهتان را بنویسید