دریاچه بزنگان، نگین طبیعت خراسان رضوی – ایرنا

این مشکل می تواند باعث سوراخ شدن روده بشود . اگر سرطان روده ایجاد شود درمانهای زیادی برای کنترل آن وجود دارد مثل جراحی، پرتو درمانی و دارو درمانی (اعم از شیمی درمانی، درمانهای هدفمند و ایمنی درمانی). اگر دوست دارید تنها بندر اقیانوسی ایران را ببینید باید سری به استان سیستان و بلوچستان و شهر چابهار بزنید. برای استفاده از مترو، باید خطوط زرد را پیش بگیرید و در ایستگاه ارم سبز از قطار پیاده شوید. کرایه این واگنها از سه شاهی شروع شد و به ۶ شاهی رسید.در سال ۱۳۵۰ نخستین برنامهریزیها برای طراحی خطوط مترو در تهران، برای مقابله با مشکل ترافیک تهران، صورت گرفت و تا مهر ماه سال ۱۳۵۳، بررسیها انجام و از سوی مشاوران شرکتهای خارجی، هفت خط مترو برای شهر تهران پیشنهاد شد.منبع عکس: atlas.tehran.irپروژه احداث مترو تهران آغاز شد.

به طور کلی خط ۱۰، به طول ۴۳ کیلومتر است و از فلکه سوم تهرانپارس شروع و تا وردآورد ادامه مییابد. شروع ساعت کاری خط دو از ساعت ۵:۳۰ صبح آغاز میشود و تا ساعت ۲۲:۳۰ شب ادامه دارد. او به کمک دو معمار ایرانی به نام حاج عباسعلی معمارباشی و مراد تبریزی ساخت این موزه را در سال ۱۳۱۲ آغاز کردند. این دریاچه یک آبگیر کوچک است که بر روی آن سدی به نام سوها ایجاد شده است. علاوه بر یدک کشیدن عنوان یکی از بزرگترین سدهای دنیا دومین سد بزرگ ساخته شده روی رودخانهی میسوری است. پردیس در شهرستان پردیس و در استان تهران است.

منطقه 21 تهران در غرب تهران و در جنوب منطقه 22 تهران به مرکزیت تهرانسر میباشد.جمعیت این منطقه حدود 165 هزار نفر است و شهرک های متعددی را شامل میشود. همانطور که می دانید اولین لازمه زندگی بشریت آب است و با کمی بررسی و کاوش در مورد تمدن ها می توان به این پی برد که تمام تمدن ها در سراسر جهان در کنار رود ها پدیدار شده اند و به حیات خود ادامه داده اند، از جمله این تمدن ها می توان به مصر باستان اشاره کرد که در کناره رود نیل شکل گرفت و تا به الان تمدن را حفظ کرده و امروزه به عنوان یکی از اولین تمدن های جهان شناخته می شود.

وی در ادامه با اشاره به بحث تفاهم نامه شهرداری و شرکت عمران جهت تحویل فازهای باقیمانده به شهرداری, اذعان داشت: تفاهم نامه شامل ۲۳ بند است که تمامی بندهای آن به صورت شفاف بیان شده. این تفاهم نامه به صورت شفاف پس از امضای نهایی توسط معاون محترم وزیر و استاندار در سایت و کانال خبری شهرداری پرند قرار گرفت و این تفاهم نامه به قدری شفاف است که تمامی بندهای آن را بدون هیچ گونه ملاحظه و پنهان کاری در اختیار مردم گذاشته ایم. شهردار پرند از پروژه دریاچه مصنوعی شهر پرند سخن گفت و اعلام کرد: کارهای نهایی پروژه دریاچه مصنوعی هم از طریق شرکت عمران, شهرداری و بخش خصوصی به صورت سه جانبه در حال تدوین است.

منطقه 10 تهران در مرکز تهران واقع است و دارای 3 بیمارستان خصوصی ( اقبال، شهریار، بابک ) و یک بیمارستان دولتی ( لولاگر ) میباشد. کلمه «امروز» در جمله آخر، هیچ یک از نقشهای اسم را ندارد. از جمله حبوبات مشهور آن گندم، جو، جواری و ماش می باشد که در این ولایت کشت می شود صنعت گلیم بافی و قالین بافی در اکثر خانواده های روستایی فراه رواج داشته و جز کارهای عادی و روزمره زندگی دهاتی آنان به شمار میروند. با استفاده از این سدو تأسیسات جانبى آن ۷۲هزار هکتار از اراضى کشاورزى کشورمان زیر کشت آبى رفته است.

به نظر می رسد که: رود جیحون رود داییتی نباشد؛ زیرا این رود براي ساكنان حوزه بلخ چندان مورد استفاده نبوده است و معنی ندارد که بلخیان در کتاب مقدس خود از یک رود کم فایده این همه تقدیس و تعظیم کنند. مسیر فرودگاه امام خمینی و شهر پرند با انشعاب از خط یک و ادامه مسیر متروی تهران – گلشهر تا شهر هشتگرد، مسیرهای بین شهری بسیار پرترددی هستند که تاثیر قابل توجهی بر بار ترافیکی جادهای دارند.یکی از پرحاشیهترین طرحهای مترو در سالهای گذشته، پرونده اتصال مناطق حومه جنوبشرقی تهران و شهرهای قرچک، ورامین، پیشوا و گرمسار به مترو تهران بوده است.

این روزها همه از آینده درخشان شهر پرند حرف میزنند؛ تبدیلشدن به پایتخت اداری، احداث خط مترو، طرحهای ایجاد دریاچه مصنوعی، دیسنیلند، منو ریل، باغ ریل، سینمای روباز و روبسته و هزاران ایده خوب دیگر؛ شهری که در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی پایتخت قرار گرفته و حالا بهخوبی مصداق مَثل «آواز دهل شنیدن از دور خوش است»، شده است و با هر بار گذر از آن، حکایت طبل توخالیبودنش، جان تازهای میگیرد و معلوم نیست تا اجرای این طرحها چقدر زمان باید سپری شود. با همه این ماجراها به نظر میرسد، کمبود امکانات شهری، تأخیر در رسیدن مترو، وعدههای توخالی و بیتوجهی به طرحهای مسکن مهر پرند، تأخیر در واگذاری واحدها، فشار به متقاضیان برای پرداخت مبالغ بیشتر و از همه مهمتر محرومیت شهر پرند، در نارضایتی ساکنان این شهر بیاثر نبوده و حالا دیگر داد آنها را درآورده است.

به گفته یکی از مشاوران املاک این شهرک، نرخ اجارهبها در این شهرک از ۱۲ تا ۲۵ میلیون تومان متغیر است و حداقل رهن یک مسکن مهر ۸۰ متری دوخوابه، در فازهای ۴ تا ۶ این شهرک، ۱۲ میلیون تومان و حداکثر رهن خانههای مهر نیز در این شهرک، حدود ۱۶ میلیون تومان است، آن هم برای واحد دوخوابه و ۹۰ متری. بنابرین استفاده مشترک و حفاظت زیست محیطی از رود ارس و نقش آفرینی آن در سایر حوزه ها نیازمند بازنگری و رویکرد همگرایی در روابط همه جانبه است تا بهره برداری اصولی از منابع آن تحت یک چارچوب قانونی مشخص انجام گیرد و از وقوع منازعه در سال های آتی پیشگیری شود.

منطقه 17 تهران در جنوب شهر تهران دارد و تراکم جمعیت آن نسبت به سایر مناطق بسیار بیشتر است. وی افزود: مسئلهای که در جهت تامین حقآبه هامون مطرح میشود این است که به جز 820 میلیون مترمکعب حقآبه ایران برای شرب و کشاورزی, کشور افغانستان باید ملزم به تامین حقآبه تالاب از سیلابهای سرریز شده از مخزن سد کمالخان شود که این مهم نیازمند دیپلماسی قوی در زمینه آبهای بینالمللی است. به گفته او، واحدهای تحویلی مسکن مهر برای خرید از شرایط بهتری برخوردار هستند؛ برای مثال، برای خرید یک واحد ۶۰ متری یکخوابه، خریداران باید ۲۸ میلیون تومان پول نقد پرداخت و مابقی را با استفاده از وام بانکی ۳۰ میلیون تومانی، با سود چهار درصد، پرداخت کنند؛ وامی که خریداران را مجبور میکند تا فقط با پرداخت ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در هر ماه، به سمت خانهدارشدن قدم بردارند.

براساس آمارهای مشاوران املاک پرند، واحدهای مسکن مهر در متراژهای مختلف هستند؛ از ۶۰ متر تا ۹۰ متری؛ بنابراین حداقل هزینه لازم برای خرید واحدهای مهر، ۲۸ میلیون تومان و حداکثر قیمت برای خرید یک واحد ۹۰ متری در این شهرک، ۴۵ میلیون تومان است. همچنین نرخ رهن واحدهای شخصیساز نیز حدود ۲۵ میلیون تومان است. عکس از وبسایت list25 سیردریا (Syr Darya) یا سیحون نام رودی در آسیای میانه است که از کوهستان تیان شان (Tian Shan) در قرقیزستان سرچشمه میگیرد و مسافتی حدود ۲۲۱۲ کیلومتر را طی میکند و سرانجام به دریاچه آرال (Aral Sea) ختم میشود.۲۳.

این منطقه دارای ۵ ناحیه و ۱۶ محله و وسعتی حدود ۱۵۳۶۸۰۰ کیلومتر مربع میباشد. نارمک، وحیدیه و مجیدیه معروف ترین محله های این منطقه هستند. منطقه 13 تهران در شرق تهران قرار دارد و دارای 4 ناحیه میباشد. تهران پایتخت و بزرگترین شهر ایران است که به ۲۲ منطقه، ۱۳۴ ناحیه (شامل ری و تجریش) و ۳۷۰ محلّه تقسیم شدهاست. منطقه 19 تهران در جنوب شهر تهران واقع شده است و با مساحتی حدود 90 کیلومتر مربع دارای 5 ناحیه است.

منطقه یک تهران در شمال شهر تهران و با وسعتی حدود ۶۴ کیلومتر مربع قرار دارد. همچنین واحدهای صد متری این شهرک همگی شخصیساز هستند و وام بانکی ندارند و خریداران باید برای تهیه خانههای صد متری این شهرک، متری یکمیلیون و صد هزار تومان پرداخت کنند؛ بنابراین برای خرید یک واحد صد متری در این شهرک باید حدود ۱۱۰ میلیون تومان هزینه کرد. با توجه به چنین شایعاتی در سالهای گذشته، طرفداران فازهای ۵ و ۶ از همه بیشتر بود و این روزها هم که بازار شایعات مانند گذشته داغ نیست، باز هم درصد فروش پروژه «کوزو»، از همه بیشتر است؛ یعنی واحدهای فاز ۵ جنوبی و فاز ۶ شمالی.

به گفته مشاوران املاک پرند، هر فازی در پرند، مشتری خاص خود را دارد، درحالیکه درست در همان روزهای اولی که زمزمههای خانهدارشدن با مسکن مهر پرند به میان آمد، شایعاتی نیز دامنگیر این طرح شد؛ حرفهایی که از آینده بهتر و درخشانتر فاز ۶ خبر میدادند و مردم بیشتری را برای خرید این واحدها تشویق میکردند. به گفته یکی از املاکیهای پرند، اکثر ثبتنامکنندگان مسکن مهر در این شهرک، در ابتدا تهرانیهای اجارهنشین بودند اما بعدها برخی شهرستانیها هم با تهیه اجارهنامههای صوری اقدام به ثبتنام در این طرح کردند و بهاینترتیب، بعد از مدتی بسیاری از مردم از شهرستان به پرند مهاجرت کرده تا در پایتخت کار کنند و ازسویدیگر، از مزایای قیمتهای پایین هم در این شهر بهرهمند شوند.

حالا در گذر از این شهرک کوچک و پر از حاشیه، تنها چیزی که بیش از امکانات لازم برای یک زندگی شهری به چشم میخورد، آژانسهای تهیه مسکن است؛ بنگاههاییکه بیشتر در میدان اصلی این شهر یعنی میدان استقلال، متمرکز شدهاند و سکوت و آرامش را به جای خریداران مسکن، میزبانی میکنند. افتتاح اولیه خط یک نیز در سال ۱۳۸۰ و از ایستگاه حقانی بود که ابتدا میرداماد نامیده میشد و تا ایستگاه علی آباد ادامه داشت.منبع عکس: mehrnews.comاز سال ۱۳۸۱ تاکنون، هر ساله بر تعداد ایستگاههای مترو افزوده شده است و تعداد خطوط مترو افزایش یافتهاند.

منبع عکس: iranapps.irدر طول روز بیش از سه میلیون نفر از خطوط متروی تهران، برای جابه جایی در فضاهای داخل شهری و میان شهری استفاده میکنند. همچنین بازاری در یکی از دیگر توابع بخارا به نام دَرَخشِه وجود داشت که هر پانزده روز یکبار آن را برپا میکردند و در پایان سال بیست روز بر آن میافزودند و روز 21 را نوروز میخواندند و کشاورزان اول سال را همان روز میشمردند و آن را نوروز کشاورزان مینامیدند. آنچه بیشتر از همه در ایجاد نارضایتی ساکنان این شهر به گوش میرسد، نبود امکانات و مشکلات رفتوآمد به پایتخت است؛ مردمی که هر روز برای رسیدن به محل کارشان به تهران، فرسنگها مسافت را طی میکنند و با هر بار رفتوآمد به این شهر، ناامیدتر مسیر زندگی را ادامه میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید