دریاچه اوان قزوین؛ معرفی، مسیر دسترسی و تفریحات آن

خیلی ها به نحوه کنترل دفع روده فکر نمیکنند و نمیدانند دفع مدفوع برای بعضی ها طاقت فرساست و رفتن در دستشوئی برای دفع مانند رفتن به اطاق شکنجه است. روده بخشی از دستگاه هاضمه یا دستگاه گوارش است. این که بتوانیم گمان کنیم هزاران سال پیش ازاین پیامبری مانند زردشت در بلخ بتواند ظهور کند و دنیا را با آیین مترقی خود تکان بدهد، این که تمدن بزرگ بودایی، که امروز در منطقهَ وسیعی از آسیا گسترده شده، در این منطقه پدید آمده یا این که تمدن دوران اخیر اقوام آریایی و ترکمن این ناحیه، که دانشمندان و متفکران بزرگی مانند بیرونی، ابن سینا، زمخشری، خوارزمی و دهها چهرهَ برجستهَ دیگربه بشریت ارزانی داشته که تا همین اواخر دردانشگاههای اروپا نامشان بر سر زبانها و آثارشان طرف رجوع باشد، ممکن نیست مگر دربستر جغرافیایی خاصی که از برکت رود جیحون در این ناحیه ایجاد شده است.

11- ساحل خلیج فارس در داخل خاک ایران از کجا تا کجا است ؟ این دریاچه واجد ارزشهای زیست محیطی است. مقایسة عرصه های آب گیریشدة هامون در دو مقطع زمانی 1355 و 1384 با ارتفاع آبی برابر، و بهره گیری از قانون ظروف مرتبط، مؤید کاهش مساحت دریاچه به 357 کیلومتر مربع (10.6%-) است. حملات ترکها و ترکمانها و غزها و سلجوقی ها و غیره و غیره چیزی باقی نگذاشته است.

از حومه غربی شهر المیادین در غرب رود فرات خبر می رسد، دهها تن از عناصر تروریستی داعش حملات سنگینی را علیه مواضع و ایستگاه دفاعی نیروهای ارتش و رزمندگان جبهه مقاومت انجام دادند. بیشترین گسترۀ این دریاچه از شمال به جنوب حدود 435 کم ، و از شرق به غرب بیش از 290 کم بود. این دریاچه به علت تورفتگی زمین به وجود آمده ست. و تا زمانی که انقباض بعدی روده بزرگ به راست روده نرسد و حجم مدفوع در راست روده را اضافه نکند تمایل به دفع مدفوع حاصل نمیشود.

این سازگاری ممکن است با افزودن فیبر و مایعات به رژیم غذایی شما حاصل شود. کافئین ادرار آور است و مایعات را از بدن شما می گیرد و به صورت ادرار دفع می کند. کیوی را میتوان به صورت خام مصرف کرد و بهترین میوه برای تقویت روده است. و گاهی مصرف دارو برای سرعت بخشیدن به حمل و نقل باقیمانده مواد غذائی می تواند به این افراد کمک کند. مدفوع شل می تواند به سرعت از حلقه عضلات اسفنکتر بلغزد بدون اینکه فرد از این موضوع مطلع شود یا مانع دفع شود، و این یعنی مدفوع شل میتواند بی اختیاری ایجاد کند.

سرعت حرکت غذا در سیستم گوارش متفاوت است و وارتباط به نوع غذا دارد ، پردازش آن به طور متوسط یک تا سه روز طول می کشد. این دریاچه از سه دریاچه کوچک به نامهای هامون پوزک، هامون سابوری و هامون هیرمند تشکیل شدهاست و دریاچه مشترک هامون بین افغانستان و ایران را تشکیل میدهند. دریاچه ارومیه در شمالغرب ایران، بین استانهاى آذربایجانشرقی و آذربایجانغربی واقع شده است. کنترل روده در واقع یک فرایند پیچیده است که هماهنگی بسیاری از عضلات و اعصاب را میطلبد. آيا ساحل زيبايش که زمانی جولانگاه رزمجويان وپيشتازان استقلال ميهن مان چون مازيار و مردآويج و اسپهبدان مازندران و ديلميان گيلان بود به صحرايی خشک بدل خواهد شد؟

عضله اسفنکتر داخلی “غیرارادی” و همیشه منقبض و فشرده است تا مانع خروج مدفوع شود و به طور خودکار شل می شود و در کانال مقعد و بالاتر از عضله اسفنکتر خارجی قرار گرفته، وقتی حجم مدفوع در راست روده به تدریج اضافه شد به دفعات اسفنکتر داخلی بطور غیر ارادی باز و مختصری مدفوع وارد قسمت فوقانی کانال مقعدی میشود و وقتی مدفوع وارد کانال مقعدی فوقانی می شود ، توسط سلول های عصبی حساس “نمونه برداری” می شود اگر نتیجه ازمایش این سلول ها گاز باشد انسان آنرا درک میکند و نیازی به رفتن به توالت را احساس نمیکند و و اجازه دفع به آن میدهد و شما در خواب بدون نیاز به بیدار شدن به گاز اجازه دفع میدهید.

مدفوع از روده بزرگ(۱) به راست روده (۲) وارد می شود دو عضله اصلی در انتهای راست روده در ۲تا ۳ سانتیمتری سوراخ مقعد وجود دارد که مدفوع باید از آن عبور کند تا از بدن خارج شود ، عضله اسفنکتر داخلی و عضله اسفنکتر خارجی (۴). سوراخ شدن روده ممکن است در نتیجه آبسه یا فیستول ایجاد شود. در واقع ، وقتی نمی خواهید دفع کنید با فشردن این عضله در نتیجه سفت کردن سوراخ مقعد مدفوع از کانال مقعد به راست روده بر گردانه میشود و هم زمان راست روده شل میشود و برگشت را می پذیرد.

بعدها ایران و اتحاد شوروی با هم سدی در ناحیه پلدشت به نام سد ارس بنا کردند. در پایان مطالعه، شرکتکنندگان افزایش دفعات اجابت مزاج و زمانهای انتقال سریعتر کولون را گزارش کردند. برخی از افراد در انتقال باقی مانده غذا از طریق روده بزرگ به راست روده مشکل دارند. ما این مشکل را به عنوان انتقال کند یا انتقال با تاخیر کولون برچسب می زنیم. وقتی که مشکلی در روده دارید یا روده شما دارای عملکرد درستی نمیباشد و حتی برای سلامتی بیشتر میتوانید از تمیز کردن یا همان پاکسازی طبیعی روده استفاده کنید. 3-خوراکی هایی که در طول روز استفاده می کنیم به چند گروه تقسیم می شوند؟

در یک مطالعه، ۱۹ بزرگسال سالم به مدت ۲۸ روز یک مکمل مشتق شده از کیوی مصرف کردند؛ محققان دریافتند انجام این کار منجر به افزایش قابل توجهی در تعداد دفعات مدفوع روزانه در مقایسه با گروه کنترل میشود. دو گروه صنایع دستی و صنایع ماشینی. علاوهبر این، یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ به ۵۴ فرد مبتلا به سندرم روده تحریکپذیر، دو کیوی در روز به مدت ۴ هفته داد.

تصورات افراد در مورد دفعات دفع روزانه بسیار متفاوت است، دفع طبیعی از ۳ بار در روز تا ۳ بار در هفته متغیر است و همه روزانه دفع نمیکنند ولی باید مدفوع نرم و دفعش راحت باشد. مطالعه دیگری نشان داد که خوردن دو عدد کیوی در روز به مدت ۲ هفته با اجابت مزاج بیشتر و مدفوع شلتر در ۱۱ بزرگسال سالم مرتبط است. خاطر نشان میکنم به مایعات غذاهایی که می خورید اعتماد نکنید، آب موجود در غذای شما به عنوان مایعات اضافی در نظر گرفته شود. باز تاکید میکنم کنترل این عضله در اختیار شما است مگر در مواقعی که این عضله اسیب خورده باشد و بی اختیاری پیذا کنید.

عضله پوبورکتالیس یک حلقه حمایتی در اطراف کانال مقعدی در انتهای کوچک قیف که توسط عضله لواتور انی ساخته شده ایجاد می کند. به گفته مدیرکل دفتر رودخانههای مرزی و منابع آب مشترک وزارت نیرو، طرف افغان اقداماتی را روی این رودخانه انجام داده که به زیان ایران است و ایران نیز طبق بند ۵ معاهده به این اقدامات اعتراض کرده است. ولی هنگامی که زمستان فرا رسید و سپاه ایران نیز توانست خود را ترمیم کند، خزر ها به سرزمین خود بازگشتند. این رودخانه همچنین از میان شهر زیبا و تاریخی لوسرن، دره دیدنی Reuss و تنگه Schöllenen عبور میکند که درون این تنگه میتوانید پل مشهور شیطان را پیدا کنید.

این بدان معنی است که بخشی از آن به روده بزرگ ختم میشود، جایی که آب را با اسمز به داخل میکشد و حرکت روده را تحریک میکند. وجود دارد و برنج سفید، نان معمولی و گوشت و ماهی فاقد فیبر است. در حقیقت هیچ ماده غذایی بهطور کامل فاقد مواد مغذی نیست و به همین دلیل نمیتوان آن را بهطور کامل از رژیم غذایی خود حذف نمود. شما می توانید گلابی را به طرق مختلف در رژیم غذایی خود بگنجانید.

آنها را بهصورت خام یا پخته، همراه با پنیر بخورید یا در سالادها، غذاهای شور و غذاهای پخته بگنجانید و به راحتی آن را به یکی از غذاهای فیبردار برای یبوست کودکان تبدیل کنید. روده کوچک ضایعات غذائی را به روده بزرگ تحویل یا منتقل می کند. و بدن شما با از دست دادن آب، روده بزرگ را مجبور می کند تا آب لازم را از مدفوع بکشد. براي درمان كامل جراحي لازم است تا سرطان از روده جدا شود .

لازم به ذکر است بسیاری از افرادی که سرطان روده دارند در مراحل اولیه این بیماری هیچ علائمی ندارند و افرادی که علائم سرطان روده را تجربه می کنند علائمشان بسته به اندازه و موقعیت سرطان در روده متفاوت است. تنها فیبر موجود در کیوی نیست که با یبوست مبارزه میکند. ابراهیم بن محمد بن جعفر از پدرش روایت میکند که امام صادق(ع) فرمود: در سال فتح (قیام امام زمان(عج))، آب فرات طغیان خواهد کرد و در کوچههای کوفه خواهد ریخت. در سفر به این دریاچه از یاد نبرید که این جاده، جادهای فرعی است و امکان مواجهه با حیوانات وحشی در آن برای شما وجود دارد و حتما با خودروهای کمکی به این دریاچه سفر کنید.

دیدن انواع حیوانات در اطراف این دریاچه توجه خیلی ها را به خود جلب می کند گراز، خرس قهوه ای، اردک ماهی، شغال و شاهین از جمله حیواناتی هستند که در اطراف این دریاچه بسیار دیده می شوند. به گونهای که بر اساس گزارشهای جهانی خشک شدن دریاچه آرال یکی از بزرگترین معضلات زیست محیطی به شمار میرود. قایق سواری: در گذشته یکی از تفریحات جالب توجه دریاچه ارومیه، قایقسواری و سر زدن به جزایر مختلف آن بود؛ اما با خشکسالی به وجود آمده در دریاچه، این تفریح کمکم رنگ باخت؛ اما با توجه به آبگیری دریاچه در سال 98 این تفریح دوباره جان گرفته و میتوانید سوار بر قایق شوید و گوشهگوشه این دریاچه زیبا را کشف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید