جاهای دیدنی شیراز (1401)☀️لیست جاذبه ها و تفریحات با آدرس

بنابراین با هر سطح از بودجه میتوان هتلی را برای اقامت در شیراز در نظر گرفت. با این حال از نظر هزینه اقامت در مسافرخانه یا مهمانسرا نیز میتوان این موقعیتهای اقامتی را به انواع مختلف تقسیم کرد که با توجه به امکانات و شرایط، تعداد مسافرین، مدت زمان اقامت و محل قرارگیری مهمانپذیر قیمتهای مختلفی را شاهد خواهیم بود. به طور مثال اقامت در هتلها قیمتهای متنوعی دارد که با توجه به امکانات و شرایط هتل مشخص میشود. برای مثال اگر از تهران عازم شیراز هستید در بین این مسیر 924 کیلومتری از شهرهای قم، کاشان، اصفهان و مرودشت نیز عبور خواهید کرد.

از مهمترین خیابانهای شیراز میتوان به خیابان ارم اشاره کرد که این خیابان طراحی بینظیری دارد و فضای سبز خوبی برای این خیابان در نظر گرفته شده است. شیراز یکی از شهرهای بزرگ ایران است بنابراین اقامتگاههای مختلف و متنوعی را میتوان در این شهر یافت، امکان اجاره اقامتگاه در شیراز به صورت آنلاین به گردشگران کمک میکند تا قبل از ورود به شهر بتوانند محل اقامت خود را مشخص کرده و بزرگترین دغدغه خود را برطرف نمایند. یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز باغ جنت است که در سال ۱۲۲۳ و در اواخر دوران قاجاریه ساخته شده است.

پیشینه ساخت این باغ به دوران ساسانیان باز میگردد و در آن یک ساختمان سه طبقه مربوط به دوره قاجار ساخته شده که از لحاظ معماری بسیار زیبا و خیره کننده است. هتل دارای 7 طبقه ساختمانی بوده که 68 اتاق زیبا در این طبقات جای گرفته اند. مساحت شیراز ۱۲۶۸ کیلومتر مربع، ارتفاع آن از سطح دریا ۱۵۴۰ متر و دارای جمعیتی بالغ بر ۱٬۵۰۰٬۰۰۰ نفر است. جمعیت شیراز طبق آخرین آمار به بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر میرسد و تعداد خانوارها بیش از ۵۰۰ هزار خانوار است.

علاوه بر حافظ شیرازی، سخن دان معروف سعدی شیرین سخن نیز از خطه شیراز است که یکی از سخنان معروف این شاعر گرانقدر (بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به دردآورد روزگار، دگر عضو ها را نماند قرار) بر سر در سازمان ملل حک شده است. این شهربازی در میان یکی از پارک های وسیع ایران قرار گرفته که در سال ۱۳۹۲ پروژه مربوط به ساخت آن آغاز شده است. کریم خان شیراز را به صورت زیبایی درآورده بود و استحکامات خوبی داشت اما آغا محمدخان بیدادگر پس از آن که شهر را تسخیر نمود آن را منهدم ساخت به طوری که امروز وضع شهر با آنچه شعرا در وصف آن گفتهاند قابل شناسایی نمیباشد.

اولین بار نام شیراز در لوح گلی ایلامی متعلق به ۴۰۰۰ سال پیش آورده شده و به نام شهر شعر و شراب و گل و بلبل شهرت یافتهاست. شیراز در گذشته یکی از زیباترین و دلپذیرترین شهرهای ایران بوده است؛ ولی امروز چندان چیزی از آن باقی نمانده است از آن جهت شهرت یافته که زادگاه سعدی و حافظ است و کنار قبور این دو شاعر کلبه چوبی کوچکی قرار دارد که در آن مجموعهای عالی از آثارشان گردآوری شده است. بنابراین شاید بهتر باشد زمانی خاص را برای سفر به شهر یزد انتخاب کنید زمانی که مصادف با یکی از مراسم آیینی باشد.

شیراز یکی از قطبهای گردشگری در ایران است که با توجه به پتانسیل بالای جذب گردشگر هرساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای گشت وگذار در شیراز به این شهر سفر میکنند. یکی از رسوم متداول در ایران زمین در هنگام صرف میانوعده نوشیدن چای است. شاه اسماعیل صفوی با به کار گیری اقتداری که داشت توانست در سراسر خاک ایران زمین وحدتی ملی ایجاد کند و باری دیگر تار و پود از هم گسیختۀ ایران دیرینه را به هم پیوند بزند.

در سایر شهرهای ایران زمین این دو آیین باستانی تقریباً از یاد رفتهاند اما در شهر یزد به دلیل سکونت زرتشتیان در شهر یزد همچنان به قوت خود باقی ماندهاند. حال و هوای عرفانی شهر نیز با وجود آرامگاه شاهچراغ تکمیل شده است.نمیشود به شیراز سفر کرد و از باغهای آن دیدن نکرد. سفر نامه گاسپار دروویل ۱۸۱۹. بهترین زمان برای سفر به شیراز هم در فصل بهار است زیرا در این فصل هوا بسیار خنک و مطبوع بوده و گلها و درختان، این شهر را به یک بهشت واقعی تبدیل خواهند کرد.

زندگی در این شهر همیشه پر نشاط بوده و هرگز خبری از ناامیدی و غم در شیراز نبوده است. اما با هواپیما میتوانید در حدود نیم ساعت تا یک ساعت این مسیر را طی کنید و در مدت زمان کوتاهتری به شیراز برسید. اقامتگاهها در شیراز انواع مختلفی دارند که این گستردگی و تنوع به گردشگران اجازه میدهد تا بتوانند بهترین گزینه اقامتی را از نظر امکانات و بودجه در نظر بگیرند. اجاره کردن اقامتگاههای بومگردی به شما این امکان را میدهد تا علاوه بر اسکان در یک منطقه بومی و فرهنگی با تنوع غذایی، نوع پوشش و جاذبههای فرهنگی شهر نیز آشنا شوید.

شهر شیراز از سطح دریا 1486 متر ارتفاع دارد و در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته است. این روزها کوه دراک در میان منطقه حفاظت شده قرار دارد تا از حیوانات بومی این منطقه در برابر شکار غیر مجاز محافظت شود. شیراز آب و هوای معتدلی دارد و به دلیل وجود کوههای رشته کوه زاگرس در اطراف این شهر، شاهد نسیمی خنک و هوایی دلچسب در این منطقه خواهیم بود. البته از آنجایی که این شهر در مرکز ایران قرار گرفته، در تابستان شاهد آب و هوایی خشک و گرم در این منطقه هستیم اما در بهار و پاییز و زمستان بهترین و پاکترین آب و هوا را در این منطقه ملاحظه خواهید کرد.

هتل ذکر شده در منطقه ای قرار دارد که بافت تاریخی شهر محسوب شده و در جوار بید مجنون ها و بهارنارنج ها جای گرفته است. حجم بالای گردشگران در این شهر اجاره اقامتگاه در شیراز را به یک چالش واقعی تبدیل کرده است. این دریاچه امروزه نسبت به دوران قدیم آب کمتری دارد. سعدی شیرازی هم با دو اثر معروف خود با نامهای «گلستان» و «بوستان» پای ادبیات فارسی را به باغ جدیدی از نثر و نظم باز کرد. در این بلوار مجموعه زندیه، باغ نارنجستان، خانه زینتالملوک و دیگر مکانهای دیدنی وجود دارد و هتلها، کافیشاپها و رستورانهای زیادی در این خیابان قرار گرفته است.

26- مجموعه از برترین موزه های ایران و جهان در شیراز منتظر شما هستند. اگر به دنبال هتلی در نزدیکی این مجموعه تاریخی هستید، پیشنهاد ما به شما هتل جهانگردی تخت جمشید شیراز است که به آسانی قابل رزرو می باشد. اگر از طرفداران اقامت در اقامتگاههای بومگردی هستید، دهها اقامت بومگردی مختلف در شهر شیراز یا در روستاهای اطراف آن قرار دارد که میتوانید با اقامت در آنها، تجربه یک شب اقامت به دور از هیاهوی شهری را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید