بهترین نژادهای گاو شیری

از زمانهای قدیم تهیه و آماده سازی بستری مناسب برای کاشت بذر در اولویت بوده و میان کشاورزان بسیار پراهمیت بوده است، گاوآهن برگردان یکی از ابزار بسیار قدیمی برای ورزدهی و خاک ورزی می باشد که تقریبا به مرور زمان برای خاک زیان بار است؛ ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی رفته رفته جای خود را به ابزارهای نوین نظیر انواع چیزلها داده است. می داند که برای کشیدن گاوآهن و شخم زمین بوده است( دانشنامه دانش گستر ، ج۱۳، ص ۷۱۷).

برخی از مزایای تهیه مستقیم دام از دامدار در ادامه خدمتتان معرفی می گردد. پروبیوتیک های مخصوص گاو شیری با تقویت سیستم ایمنی و تولید بعضی از مواد ضروری از قبیل آنزیم ها و ویتامین های مورد نیاز این دام ها، باعث سلامت آنها شده و همچنین عملکرد تولید را نیز بهبود می دهند. تنها با نفوذ درون خاک را آن می شکافد و شیاری در خاک ایجاد میکند. جنین های فاسد که بیش از 24 ساعت از سقط آن ها گذشته باشد. مدیر گروه جنین شناسی پژوهشگاه ابن سینا افزود: با انجام این مجموعه از فعالیت ها و داشتن برنامه مشخص، امکان کوتاه کردن فاصله نسلی و تسریع در امر اصلاح نژاد در خصوص نژادهای خارجی و بومی طی یک برنامه نه چندان دراز مدت، میسر میشود.

شیرازی تصریح کرد: علاوه بر تامین نیاز داخل به جنین های گاوهای با خصوصیات برتر ژنتیکی در راستای اهداف به نژادی، می توان به امکان صادرات جنین های تولیدی به کشور های همجوار و کمک به ممانعت از خروج ارز جهت واردات فراورده های پروتئینی اشاره کرد. شیرازی تصریح کرد: در حال حاضر جنین های آزمایشگاهی تولید شده در مرکز تحقیقاتی و تجاری بایوفارم (Biofarm) در بیش از ۹ گاوداری صنعتی انتقال داده شد و گوساله های نژادهای مختلف جرزی، سیمنتال، بلونداکیتن، شاروله و لیموزین به دنیا آمدند.

پای بدون پر و داشتن کاکل چتری در روی سر و رنگ بندی متنوع در هر نوع یکی از خصوصیات این پرندگان میباشد. رنگ گاو نژاد لیموزین طلایی و قرمز است که در بخش های زیر شکم،زیر ران گاو، اطراف چشم آن ها، پوزه و انتهای بدن رنگ روشن تر میشود. رنگ این نژاد کرمی روشن تا قهوه ای تیره (عسلی) است، گاو جرزی هم اکنون سریعترین رشد را در بین همة نژادهای جهان دارد و دومین نژاد برتر شیری در جهان است. بنابراین پیاده سازی برنامه هایی که از بیماری های این دام ها جلوگیری کرده و سلامت آنها را تامین کند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

گاوهای پرمحصول، به ویژه در دوره های پر استرس تولید شیر، نیاز به مراقبت های ویژه غذایی دارند. شیرازی ادامه داد: در حال حاضر تولید جنین گاو در دنیا به ویژه تولید آزمایشگاهی آن گذشته از فواید اقتصادی، به دلیل تسریع مقاصد به نژادی رو به افزایش بوده و ما نیز با توجه به مزایای آن می بایست در این جهت و با برنامه ریزی مشخص اقدام کنیم. در این شرایط ارسال جنین سقطی می تواند راه حل مناسبی جهت بررسی عوامل عفونی احتمالی در گله باشد. سرمایه ای تلقی کردن گله شیری در عملیات حسابداری موجب می شود تا بهای تمام شده در حرفه دام پروری شیری به طور قابل اعتماد و یکنواخت اندازه گیری شود.

امپدانس، مقاومت ظاهری برق در مقابل جریان متناوب است که با در دست داشتن مقادیر مقاومت، ظرفیت و فرکانس برق قابل اندازه گیری می باشد. زمانی که موارد سقطی در گله های گاو شیری به 5 درصد برسد میزان سقط در گله قابل توجه بوده و پیگیری های لازم جهت تشخیص عامل سقط و جلوگیری از ضرر اقتصادی در گله ضروری می باشد. اگر فرد بیماری در اطراف شما است از بازی کردن کودک خود با فرد او جلوگیری کنید. جنین بلافاصله پس از سقط تا زمان ارسال به آزمایشگاه در دمای یخچال(4 درجه سانتی گراد) یا کنار یخ نگهداری شود.

این محقق یادآور شد: بانک جنین گاو برای اولین بار در کشور از نژادهای شیری (جرزی)، دو منظوره (سیمنتال) و گوشتی (شروله، بلونداکیتن و لیموزین) در مزرعه تحقیقاتی پژوهشگاه ابن سینا در سال ۱۳۹۳ شروع به فعالیت کرد. وی افزود: تاسیس بانک جنین گاو در ابتدا با فعالیت های صورت گرفته در خصوص تاسیس مزرعه تحقیقاتی و تجهیز آزمایشگاهی آن، کار خود را در آن سال با مطالعه اولیه روی نژاد هولشتاین آغاز و پس از آن فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ بر روی نژادهای فوق متمرکز کرد.

نمونه جنین سقطی باید در ظروف مطمئن برای عدم نشت مواد قرار داده شود. بسیاری از مواد مغذی توسط بدن، برای تولید شیر استفاده می شود و افزایش تقاضای مواد مغذی برای تولید می تواند بر تولید مثل در گاوهای شیری تأثیر منفی بگذارد. در نتیجه، گاوهای با بازده بالا در دوره اولیه پس از زایمان، درجاتی از تعادل انرژی منفی را تجربه می کنند. این کتاب بررسی عوامل تغذیه ای را در حوزه های انرژی، پروتئین، اسیدهای چرب ضروری و مواد معدنی و ویتامینها بررسی کرده است و این بررسیها براساس جدیدترین مطالعات انجام شده در منابع علمی معتبر دنیا صورت گرفته است.

با توجه به آنکه مطالب کتاب حاضر، براساس آخرین گزارشهای علمی و نیز نتایج تحقیقات و تجربیات مولفین تدوین شده است.  به منظور تنظیم جیره غذایی مناسب با متخصصین تغذیه دام شرکت مهرگان تماس حاصل فرمایید. تأمین نیازهای تغذیه ای گاو با بازده بالا برای تولید و تولید مثل بهینه، چالشی برای تولیدکنندگان لبنی مدرن است. نگهداری و پرورش گاو های شیری می تواند به عنوان یکی از شغل های پردآمد محسوب شود. نقش اصلی پاستورها اما مراقبت از گاو ها است تا کسی با فرو کردن و یا ضربه زدن با وسایل عجیب و غریب از عقب به گاو ها آنها را اذیت نکنند، یا اینکه گاوها به هر دلیل نچرخند و بر خلاف مسیر حرکت نکنند و نهایتا اینکه به گاو هایی که می ایستند و یا از مسیر سایر گاو ها جدا شده اند کمک می کنند تا در مسیر درست قرار گرفته و به سمت میدان گاو بازی شروع به حرکت و دویدن بکنند.

پس از تولید گوساله، بسته به نظر دامدار که قصد دارد آن را پروار کند ویا گوساله ماده را برای جانشینی درگله نگهداری نماید، میزان مصرف غذا بسیار مهم می باشد. بیشتر احتمال وقوع اسیدوز تحت حاد در زمان زایمان و 5 ماه بعد از آن است و احتمال وقوع آن در خارج از این دوره بسیار پائین است. از نظر وزن نیز مرغ نسبت به خروس سیاه وزن کمتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید