انواع گاوآهن و کاربردهای آنها – تجهیزات کشاورزی،باغبانی،گلخانه ای ژینکو

چون گاوداری امکانات و تجهیزات خاصی هم ندارد. بیست نکته مهم در مدیریت پرورش گاو شیری شاید بیش از داشتن یک گله با نژاد خالص و عالی و همچنین امکانات بالا، وجود یک مدیر قوی و آگاه بتواند یک دامداری را به یک دامداری نمونه و با تولید و رکورد بالا تبدیل کند. تا حدی که چندی قبل مدیرعامل ایران خودرو در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که از وجود این گاوداری در لیست اموال این شرکت خبر نداشته است.

بعد از شکست فاشیزم و اضمحلال هیتلر تمام ممالک دموکرات جهان خیانت پیشه گانی که قلما قدما و اسا سا به پیشرفت نازیها کمک کرده بودند اعدام کردند لردهو هو در انگلستان چندی پیش بجرم گوینده رادیوی برلن اعدام شد ـ فرانسویها ـ روسها ـ بلژیکیها حتی عربها کسانیکه شاگردی مکتب کوبلز را قبول کرده بودند اعدام کردند برای اینکه بملت نشان بدهند جزای خیانت بوطن جزای جاسوسی بنفع اجانب چوبه دارد است و بی هیئت حاکمه ایران کسی را که هرشب با صدای منحوس خود مادران و خواهران ما را تهدید میکرد که بزودی زیر چکمه سربازهای هیتلر خواهند افتاد کسی را که هر روز صد هزار فحش بپادشاه مملکت میداد کسی که مرحوم فروغی را بجرم تنظیم و انعقاد قرار داد و اتحادیه متفق میمون و جهود میخواند بجای آنکه آنرا اعدام کند بجای آنکه این مجسمه خیانت ر آتش بزنند در راس بتلیغات مملکت قرار دادهاند (صحیح است) و خنده آور است که همین نوکر پست گوبلز و همین شارلاتان بین المللی با عربدههای مستانه جوانان مارا بوطن پرستی شرافتمندی تبلیغ میکند ـ جناب آقای نخست وزیر درست مثل آن زن معلوم الحالی است که دختران و زنان پاک و معصوم را برای فریب دادن اول بعفاف و پاکدامنی تبلیغ مینماید.

با آنکه فقه اسلامی خریدو فروش برده و بنده را مجاز دانسته و چند فصل مهم از فقه اسلام را موضوع ((بردگی)) اشتغال کردهاست معذلک امروز اگر یک مسلمان کسی را بعنوان غلام خریداری کند شما مسلمانها، شما آقایانی که طرفدار شرع مطهر هستید آیا اورا سفیه دیوانه، وحشی و خونخوار نمخوانید؟ گاو میش دام بومی اسیا بوده و زیستگاه آن اسیای شرقی می باشد.بر اساس مدارک موجود پرورش و نگهداری گاو میش 2500 سال پیش از میلاد مسیح در ایران صورت میگرفته است.گاومیش های ایرانی جایگاه آن را دارند که در صورت اصلاح نژاد به اندازه یک گاو اصیل شیر دهی داشته باشند.

غمگین تصریح کرد: با توجه به گونه کمیاب گاومیش خوزستان در جهان، با احداث این پروژه میتوان به افزایش اینگونه بومی با بازدهی بسیار بالا امیدوار بود. با توجه به اینکه انسان همواره در جهت رفع نیازهای خود در تلاش بوده است، بنابراین در جهت نگهداری از حیوانات برای استفاده از محصولات آنها قدم برداشته است. با توجه به شرایطی که دارند با نرخی کمتر از نرخ گوسفندان سالم خرید و فروش می شوند. این محل استراحت گاو با ریختن بستر همراه با کود گاو ، محل مناسبی در زمستان خواهد شد. چون طی حرکت در زمین و در اثر نیروی ناشی از مقاومت خاک، بشقابی به حول محور خویش می چرخد، گاو آهن بشقابی با سهولتی بیش از گاو آهن سوکی در خاکهای خشک، متراکم و چمنی پیش میرود.

از گاو آهن بشقابی در برگرداندن خاک های خیلی سخت و خشک، خاک های دارای ریشه و زمین های خیلی ناهموار و خاک هایی که بقایای محصول در آن به مقدار زیاد باقی مانده، استفاده می شود. گاو سمینتال به نام علمی (Simmental) جز بهترین گاوهای شیری و گوشتی در جهان میباشد. برای پیشگیری از کاهش میزان چربی شیر در تابستان، گاوهای شیری باید با علوفه تازه تغذیه گردند تا تشویق به مصرف بیشتر ِغذا شوند. تنش حرارتی در گاوهای شیری یکی از عوامل کاهش تولید شیر و باروری در تابستان است.

کار این نیزه داران زخمی کردن گاو بیچاره است تا حسابی او را عصبی کنند. لازم است ذکر شود این نژاد، نژادی خالص است بدون دستکاری ژنتیکی و یا مخلوط کردن نژادهای دیگر، و ژنی متفاوت با دیگر نژادهای خالص و میکس دیگر دارد، و به همین دلیل گزینهای مناسب جهت بهینهسازی گلههای داشتی و گوشتی میباشد. برخلاف سایر نژادها که بیشتر برای پرورش بوده و جزو نژادهای شیری و پوستی می باشند ، بسیار مناسب تر خواهد بود. اطمینان از رطوبت مناسب دستگاه جوجهکشی یک امر ضروری برای تخم نطفه دار مرغ ابریشمی گلد میباشد زیرا تجربهها نشان میدهد که رطوبت تأثیر زیادی در جوجهکشی تخم نطفه دار مرغ ابریشمی گلد دارد.

مستاجر میگوید یک و نیم سال دیگر از مدت زمان اجاره مانده است. اجاره گاوداری ایران خودرو چقدر است؟ حالا به نظر میرسد که ایران خودرو تصمیم گرفته این گاوداری جنجالی را هرچه سریعتر از لیست اموال خود خارج کند و برای همین آن را به مزایده گذاشته است. نژادى است زودرس، رنگ شیر این نژاد زرد رنگ است. این نژاد از مرغ و خروس ها بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند و با جثه نسبتاً کوچکی که دارند، احتیاج به فضای کمتری نسبت به نژادهای دیگر مرغ و خروس دارند.

در ذیل برخی از اشعاری که پیوند بینامتنیّت ضمنی با شاهنامه دارند، ذکر میشود. بررسیهایی که در بالا انجام شد، یعنی بررسی پیرامتن شاهکار، پیوند ژانری شاهکار و شاهنامه با ژانر حماسی و پیوند سبکی شاهکار و شاهنامه با سبک خراسانی در ده جلد شاهکار وجود دارد. بیشتر افراد سعی می کنند تا عملیات خاکورزی را در فصل پاییز انجام دهند. آنها در فصل زمستان هم قادر به تخمگذاری هستند زیرا پرهای کرکی و نرم آنها در ماههای سرد هم بدنشان را گرم نگه میدارد.

خروسک در فصل پاییز و زمستان رخ میدهد و اغلب به فرم خفیف خود محدود شونده، تظاهر مییابد. شرایط محیطی مناسبی به خصوص در فصول تابستان و زمستان برای گاوها فراهم نمایید. هر گاو شیری در فصول سرد سال روزانه ۸ کیلو و در فصول گرم روزانه ۶ کیلو علوفه خشک مصرف می کنند. گاوها علاقه خاصی به استفاده از علوفه های تازه و آب دار دارند که در صورت در دسترس و ارزان بودن درخوراک گاو های شیری آن را به کار ببرید. گاوها علاقه خاصی به استفاده از علوفه های تازه و آب دار دارند که در صورت در دسترس و ارزان بودن در تغذیه ی آن را به کار ببرید.

در طول سال از برنامه ی تغذیه ای که اقتصادی و متعادل شده باشد و بتواند نیازهای حیوان را برآورده نماید استفاده کنید. گاوها از جمله پستاندارانی هستند که در تمامی طول سال می توانند زاد و ولد انجام دهند. عزیزانی که قصد دارند تا با استفاده از روش تلقیح مصنوعی، گوساله سمینتال داشته باشند می توانند با خرید اسپرم و همچنین مشورت با دامپزشک نسبت به انجام این کار اقدام کنند. برای شروع کار ابتدا باید به چندین نکته دقت داشته باشید.

بنابراین دامداران، باید بر راحت و خنک نگه داشتن گاوها در ماه های گرم تابستان، دقت کنند. همانطور که گفتیم آب گرم گاومیش گلی در شهرستان سرعین قرار دارد. آنگونه که اهالی شهرک لبن به خبرنگار تجارتنیوز میگویند ماجرای این ملک از جایی شروع شد که فردی اقدام به تاسیس نمایندگی ایرانخودرو میکند. برای همین احتمالا قیمت این گاوداری را در مزایده هفته گذشته شش میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان اعلام کرده است.

اجاره دامداریهای مشابه در شهرک لبن، ماهی پنج میلیون تا شش میلیون تومان است با ودیعهای کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان. با قیمتی حدود پنج میلیون تومان اجاره و ودیعهای کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان. بخش مهمی از این گاوداریها تعطیل است، حدود ۷۰ درصد. رنگ این نژاد بصورت ابلق سیاه و سفید بوده و کلیه خصوصیات شیرواری را دارا میباشد و میزان تولید سالانه شیر آن در سال 1999 در حدود 10 تن اندازهگیری شده است. اما اجاره ماهانه این گاوداری چقدر است و این خودروساز ماهانه از این گاوداری چه درآمدی دارد؟ البته زیان یکی دو میلیارد تومانی در چنین معاملهای در برابر زیان ۸۵ هزار میلیارد تومانی دو خودروساز بزرگ ایران، رقمی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید