انواع نژاد گوسفندان افغانستان شیری و گوشتی – سون شیپ

گاوآهن اولین وسیله ای است که در تهیه بستر به کار میرود و در راس خاک ورزی اولیه قرار دارد. در حالیکه با گاوآهن های دو طرفه ( بدون تقسیم مزرعه به قطعات کوچک ) چون شخم از یک ضلع مزرعه شروع می شود، همیشه خاک به یک طرف ریخته شده و هیچگونه جوی و پشتهدر وسط زمین ایجاد نمی شود و زمین ناهمواری پیدا نمی کند. بذردردمای 20 درجه درعرض 1 تا 3 ماه جوانه می زند.

برای ۳ -۱ روز نگهداری، دما را روی ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد و رطوبت را روی ۷۵ درصد تنظیم کنید. در گاوهای کم ­تولید و خشک (۶۰ تا ۲۱ روز قبل از زایش- دوره دور از زایش یا Far off)، توجه به رشد جنین و در تلیسه ­ها، توجه به رشد خود دام مدّتظر می­ باشد. شاخ های گوساله های خود را بهتر است با رعایت نکاتی از بین ببرید تا در آینده و هنگامی که این گوساله ها رشد کردند از طریق این شاخ ها به یک دیگر نتواند آسیب وارد کنند . به ویژه زمانی که به صورت سوخاری طبخ شود.

قریب به ۸۹ سال است که تحقیقات بسیار گسترده ­ای در زمینه تغذیه و پرورش گاو شیری در سراسر جهان صورت گرفته است. کنسانتره گاو پرشیر 35 تا 40 کیلو شیر از انواع خوراک دام سنگین دستچین است که جهت استفاده در گاوداریها و مزارع پرورش گاو شیری جهت تغذیه گاو شیری پرتولید طراحی شده است. اطمینان داشته باشید که با خرید گوسفند از شرکت ما، گوسفندهای زنده، با وزن ایده آل و با سلامتی کامل به شما عرضه می کنیم. شخم به کمک ادوات بزرگ خاک ورزی یا در اراضی وسیع می تواند به صورت پیوسته صورت گیرد. این دسته از محصولات با عنوان «خوراک گاو شیری» یا به طور دقیق ­تر «کنسانتره گاو شیری» شناخته شده و براساس نیاز در مراحل مختلف زندگی گاوهای شیری در گاوداری­ های سنتی مورد مصرف قرار می­ گیرند.

دستۀ سومی از محصولات نیز وجود دارند که مختص گاوداری­ های سنتی هستند. دستۀ دوم روابط ترامتنیّتی، سَرمتنیّت نامیده میشود، همچنانکه «ژنت روابط طولی میان یک اثر و گونهای را که اثر به آن تعلّق دارد، سَرمتنیّت مینامد» (همان: 94ـ93). در واقع، «سرمتنیّت رابطة شمول است؛ به عبارت دیگر، مرتبط کردن یک متن با ژانر، نوع هنری یا گفتمانی که معرّف آن است، مناسبتی سرمتنی است» (نجومیان، 1388: 261). دستۀ سوم روابط ترامتنیّتی، پیرامتنیّت نامیده میشود. در میان این ویروسها ممکن است ویروسی مسئول سرفهی خشک و سرماخوردگی باشد. گاوهای اصیل خارجی در موقع نزديک شدن و جدا کردن گوساله هيچگونه مقاومت و عکس العمل خاصي نشان نميدهند و لذا براحتي ميتوان گوساله نوزاد نژاد اصيل را از مادر جدا کرد .

در هر مرحله گاوهای شیری به وسیله متغیرهای وضیعتی شامل توان تولیدی در 3 سطح (کم تولید، متوسط و پر تولید) و عملکرد تولید مثلی در 4 سطح با فاصله زایش 410، 450، 490 و 530 روز طبقه بندی شدند. در کنار این بخش، توجه به افزودنی­ های قابل استفاده در خوراک که راندمان تولید را بهبود می­ بخشند نیز می ­تواند حائز اهمیت باشد. تأمین درست این احتیاجات به دلیل آبستن بودن دام، حائز اهمیت می ­باشد تا احتیاجات دام و آمادگی برای دوران پیش از زایش به درستی صورت گیرد. تغذیه مناسب می تواند به کاهش وقوع یا کنترل ناهنجاری های متابولیکی، عفونی و تولید مثلی کمک کند.

شاخص های متعددی وجود دارند که نشان می دهند یک مشکل تغذیه ای احتمالی در گله وجود دارد. هر چه دانگ خروسی بیشتر باشد از ارزش بالاتری نیز برخوردار می باشد. این مرغ و خروسها دارای جثه متوسط و واجد پرهایی با فرم خاص به سان الیاف ابریشم و مویی مانند میباشد از اینرو به مرغ و خروس ابریشمی، مرغ و خروس مویی نیز گفته میشود. پیدایش نژاد مرغ و خروس کوشین به کشور چین بر میگردد با سینه کوتاه و جثه سنگین که خروس کوشین 5 کیلو گرم و مرغ کوشین 3 کیلو 700 کیلوگرم وزن میگیرد .

به طوری که در گله ­هایی که هر گاو به صورت میانگین ۱۲,۵۰۰ کیلوگرم شیر طی یک دورۀ شیردهی تولید می ­کند، میانگین مصرف ماده خشک به ۲۷ – ۲۵ کیلوگرم در روز می­ رسد. تعداد نژاد گوسفندان ایرانی بسیار زیادی می باشد. تعداد زیادی از محصولات تغذیه ای و راهکارهای مدیریت تغذیه ای وجود دارند که می توانند به عنوان ابزارهای حمایتی در بیماری های متابولیکی و عفونی مختلفی به کار برده شوند. مدیریت دوران خشکی با افزودنی های تغذیه ای! عزیزانی که قصد دارند تا با استفاده از روش تلقیح مصنوعی، گوساله سمینتال داشته باشند می توانند با خرید اسپرم و همچنین مشورت با دامپزشک نسبت به انجام این کار اقدام کنند.

علوفه گاو در دو وعده صبح و عصر ( 60 درصد عصر ) و کنسانتره هم در دو وعده بطور منظم خورانیده شود و اگر شیردوشی سه مرتبه انجام گیرد ، بهتر است غذا در سه وعده توزیع گردد . جواد جباری کارشناس امور دام که در ایستگاه نگهداری و اصلاح گاو نژاد سرابی وابسته به سازمان جهاد کشاورزی مشغول به کار است گفت: در این مرکز در حدود100راس گاو خالص نژاد سرابی نگهداری می شود و در کل با احتساب گاوهای هولشتاین که جهت تلفیق ژنی در این مرکز نگهداری می شود 240راس گاو تحت نگهداری و خدمات مستقیم این مرکز بوده ضمن اینکه در این مرکزهم اکنون تلفیق نژاد سرابی با نژاد هولشتاین صورت می گیرد و به تازگی گوساله های با حدود 75درصد گاو سرابی متولد شده که در حال مطالعات تحقیقاتی بر روی محصول لبنی این نوع گاو انجام می گیرد.

از هموطنان گرامی که در سایر مناطق کشور قصد سفارش گوسفند را دارند ضمن عرض معذرت خواهشمندیم تماس نگیرند . جهت مشاوره و خرید هریک از محصولات بخش گاو شیری می­ توانید به بخش تماس با ما در سایت مراجعه کنید. مؤلفه درآمد مشتمل بر درآمدهای حاصل از فروش شیر، فروش تلیسه مازاد، گوساله نر، گاوهای حذفی و هزینهها شامل تغذیه، مدیریت و هزینه ثابت بودند. وجه مشترک پرورش گاوهای کم­ تولید، خشک و تلیسه در مهم بودن پرورش اقتصادی در آنهاست. فری استال هائی که برای گاوهای انتظار زایش با ابعاد کوچکتر ساخته میشود نیز مسئله ساز هستند.

پیشرفت ­های ژنتیک و اصلاح نژاد گاو شیری طی این سال­ ها سبب شده است که از سال ۱۹۸۰ تا تاکنون، هر ساله بازده تولید شیر به ازاء هر رأس به صورت میانگین ۲% افزایش یابد. توجه به تک تک اجزاء خوراک سبب بهبود عملکرد تولید و نیز تولید مثلی در گاوهای شیری به خصوص گاوهای با تولید بالا می ­شود. این گاو آهن نسبت به سایر گاو آهن های موجود، بیشترین کاربرد را داشته و از لحاظ عملکرد به دو صورت یک طرفه و دو طرفه و همچنین از نظر تعداد خیش دسته بندی می شود. یکی خیش منطقه اصفهان که لرها به آن خیش مُستارُم می گویند.

ویتامین A وظایف بسیاری را در متابولیسم و سلامتی دام برعهده دارد و همین امر، تامین آن به صورت مکمل در جیره را ضروری می کند. عبور از این موانع غیر مجاز است و کسی نباید از موانع پلیس بدون اجازه آنها عبور کند. شرکت زرین جاودانه خوانسار با بهره ­گیری از بهترین مواد اولیۀ ویتامینی، معدنی و افزودنی و نیز، کیفیت سنجی تولید در قبل، حین و بعد از تولید تمام تلاش خود را می­ کند تا محصولی در خور مصرف ­کننده ایرانی تولید کند. پس از توقیف مجلهی کویر در اواخر سال ۱۳۲۹، مجلهی «پنجهی خروس» جای آن را گرفت و ضیاءپور در آن نشریه به انعکاس افکار خود پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید