امسال در هرات 135هزار تن انگور تولید شده است – روزنامه ۸صبح

این میوه بعد از خشک شدن خواص خود را از دست نمی دهد به طوری که یک دانه کشمش بیش از یک حبه انگور قدرت غذایی دارد و این به آن علت است که دیاستازهای موجود در روی پوست این میوه به تدریج سلولز پوست را تبدیل به قند می نماید و نیز به همین علت است که هیچ معده ای از خوردن مویز ناراحت نمی شود. همیشه باید توجه داشت که برای مصارف درمانی این میوه ، رسیده انتخاب شود و همچنین انگور از نژادی باشد که دارای پوست نازک باشد، زیرا پوست ضخیم انگور نه تنها هضمش مشکل است بلکه به علت گیر کردن در بین چینهای روده ممکن است موجبات عوارضی ناراحت کننده را فراهم آورد.

آنچه مسلم است، این است که عسل همیشه و از قدیم الایام مورد توجه و احترام همگان بوده است و بر روی پاپیروس از مصر در حدود ۳۵۰۰ سال پیش به خواص طبی آن اشاره گردیده است. از مضرات آب انگور این است که مصرف مداوم آن ایجاد سنگ کلیه و رسوبات فسفاته می کند و هرقدر نیز آب انگور آلودگی حاصل کرده باشد تشکیل رسوبات در کلیه، سریع تر صورت میگیرد.

این بیماری در ابتدا بر روی برگ لکه هایی تیره و نامنظم ایجاد می کند ، که به تدریج و با پیشروی ، تمامی سطح برگ پوشیده از دوده ی سیاه رنگ ( دوده ی سیاه رنگ متراکم از قارچ است ) می شود . رتینول(ویتامین A): ویتامین A با ایجاد فعاليتهای خاص در پوست و افزایش بازسازی آن، از تجزيه كلاژن جلوگيری كرده و توليد كلاژن را تحريك میكند. بدن ما به طور طبیعی کلاژن تولید میکند اما با افزایش سن و تاثیر عوامل خارجی تولید این ترکیب کاهش پیدا میکند. وی درباره صادرات و کمیت و کیفیت این محصول با رقبای خارجی خود گفت: طبق آخرین آمار کشور ایران در تولید انگور رتبه چهارم دنیا و در صادرات کشمش هم بین چهارم و پنجم تلورانس داریم.

نتیجه رفتار و کردار ناشایستة خود شماست. اسماعیلی درباره طرح فراز و اهداف آن گفت: جهاد کشاورزی در ابتدا با یک کار علمی و تخصصی مشکلات حوزه تولید انگور را از مراحل کاشت، داشت، برداشت و حتی پس از برداشت بررسی کرد به طوری که حدود ۶۹ مشکل احصا شد و به این نتیجه رسیدیم که می توانیم بر بسیاری از این مشکلات غلبه کرد. اگر چند قطره آبغوره را در هنگام خونریزی بینی به درون بینی بچکانند، خونریزی را بند می اورد. اگر خاکستر چوب درخت این میوه را در سرکه حل نموده و در محل ورم غدد و گزیدن حشرات بمالند، آن را درمان می کند.

روغن هسته انگور، پوست را نرم می کند و به جای انواع کرمهای آرایشی برای حفظ بهداشت پوست به کار میرود و مالیدن روغن هسته انگوری بر پوست اندام ها، کوفتگی و خستگی عضلات پس از ورزش را از سر و برطرف می کند. اين هفته زمان استفاده از انواع سبزيها در تهيه سوپ كودك است. برای دفع چربی از سلولهای کبد، از انواع توتها استفاده کنید. توصیه می کنیم از افزودن کره به سبزیجات سرخ کرده بپرهیزید و به هیچ عنوان میزان چربی موجود در غذاهایتان را افزایش ندهید. الفی سیاه، لوغن، شاماما، سنگونک، علنی، رویال سبز، والنسیا، دیشویی، سرخ خلیلی.

وی در پایان درباره ارقام جدید و بازارپسند گفت: رد گلاب، سلی، بلک سید، ترکمنستان۴، اسکارلت رویال و کینگرویال ارقامی هستند که در بازارهای جهانی طرفداران زیادی دارد و به عنوان رومیزی بسیار مطرح هستند و ما شروع به جایگزینی این ارقام کرده ایم و به جلو می رویم. این ترکیب همچنین در مواد ژلاتینی بدن مانند زجاجیه چشم (همان مایع ژلهایمانند و بدون عروق و شفاف کره چشم) نیز وجود دارد.

همان طور که مشاهده کردید، خوردن پرتقال در بارداری فواید بسیار زیادی برای شما خواهد داشت، مثل: تقویت سیستم ایمنی بدن، کنترل سطح فشار خون، جلوگیری از برزو سنگ کلیه و … بنابراین می­توان گفت که اثرات مشاهده شده از عصاره آبی پوست پرتقال احتمالاً به دلیل مهار آنزیم­های آنتی­اکسیدان طبیعی باکتری­های مورد مطالعه به­وسیله ترکیبات پلی­فنلی و آنتی­اکسیدان طبیعی موجود در عصاره آبی پوست پرتقال می­باشد. به این دلیل که این آبمیوه مواد مغذی مورد نیاز شما برای افزایش سطح سلامتی و انعطاف پذیری عضلات را تامین خواهد کرد. این موضوع اهمیت زیادی دارد و نیاز به حمایت دولت دارد چون یک وقفه ای در تولید پیش می آید و باغدار حداقل یک سال تولید خود را از دست می دهد ضمن اینکه هزینه هم در پی دارد بنابراین نیازمند حمایت هستند.

کودکان زودرس نیز معمولاً به یک مکمل آهن نیاز دارند، چون کودکان زودرس ذخیرهٔ آهن کمتری دارند و به مکملها نیاز دارند، زیرا آنها در سه ماههٔ آخر بارداری ذخیرهٔ آهن کافی از مادر دریافت نکردهاند. مجید اسماعیلی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین درباره شرایط کشت و تولید این محصول به خبرنگار «ایران» گفت: استان قزوین در تولید انگور بعد از استان فارس رتبه دوم و در تولید کشمش رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است، البته بیشتر انگورهای تولیدی استان فارس به صورت دیم هستند اما چون سطح زیر کشت بالایی دارند در آمار، رتبه نخست را دارا هستند.

در بین مواد غذایی متنوعی که باعث تولید کلاژن بیشتر میشوند، میوهها جایگاه بالایی دارند. علاوه بر این میتوانید از خواص موجود در این میوهها برای افزایش کلاژن موجود در اندامهای دیگر مانند چشمها و غضروفها نیز بهرهمند شوید. مدیریت مصرف کود در کشور نشان میدهد که علی رغم مصرف نسبتاً بالای کودهای شیمیایی، افزایش عملکرد چندان محسوس نبوده و نیز بهبود کیفیتی در تولیدات غذایی مشاهده نشده است. اگر زشت به نظر برسد نشان دهنده برخی مشکلات زندگی حرفه ای است. انگور زرد. دیدن انگور در خواب نشان دهنده ترمیم مشکلاتی در خانواده است. برگهای درختچه پنج لوبی هستند و گلهای زرد کم رنگی به قطر 4 تا 8 سانتیمتر در گیاه ایجاد میشود که این گلها به میوههای خوراکی قرمز رنگ تبدیل میشوند.

میوه هایی مانند پرتقال، نارنگی، لیموترش، گریپ فروت، کیوی، پاپایا، انگور سفید، ذغالاخته، توت فرنگی و تمشک جزو میوههای سرشار از ویتامین C هستند و در افزایش میزان کلاژن نقش مهمی دارند. اسکارلت پیشرفتهترین دستگاه آر اف فرکشنال دنیاست و سوزنهای آن پوشش ضخیم طلا دارد که بیشترین بازدهی و افزایش کلاژن سازی را در هر جلسه ایجاد میکند. آر اف روند طبیعی ترمیم پوست را تحریک میکند و با دسترسی به لایه درم باعث افزایش کشش و نهایتا لیفت پوست، کاهش خطوط ریز و چین و چروک های ملایم تا متوسط و رفع شلی و افتادگی پوست میشود.

آر اف فرکشنال اسکارلت یک روش غیرتهاجمی و موثر برای جوانسازی و لیفت پوست است. یکی از مزایای مرکبات برای زنان باردار این است که میتواند به ایجاد ویتامین A حاصل از ترکیبات کاروتنوئید کمک کند. خواص پرتقال ۲: آب پرتقال میتواند به جلوگیری از بیماریهای کلیوی کمک کند. ویتامین C همچنین به کاهش التهاب کمک می کند و برای تولید کلاژن در بدن ضروری است. فیبر نامحلول در انگور باعث تحریک مجرای روده ای معده ای می شود، به همین دلیل در صورت ابتلا به سندرم روده ی تحریک پذیر، مصرف این میوه ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود.

به همین دلیل باعث حفظ جوانی و شادابی پوست شده و از افتادگی زودهنگام پوست و بروز چین و چروک جلوگیری میکند. این ویژگی منحصربهفرد دابلوگلد باعث شده دستیابی به لایۀ SMAS (لایهای از کلاژن فشرده دربخش زیرین پوست) بدون جراحی ممکن شود و از طریق کاهش مساحت آن باعث لیفت پوست و از بین رفتن چین و چروک میشود. با افزایش سن، رشتههای کلاژن کوتاهتر، تکه تکه و بینظم میشوند و بدن کلاژن کمتری تولید میکند، یکپارچگی ساختاری پوست کاهش مییابد و چین و چروک و افتادگی در آن ایجاد میشود.

دیدگاهتان را بنویسید