امرالله صالح، طالبان را گدا خطاب کرد! : Ariananews

گاومیش. ( اِ مرکب ) نوعی از گاوهای بزرگ که در سواحل دریا و رودها زندگی کنند. مرکز اصلاح نژاد گاومیش جبل( 1382 )فاصله بین دو زایش گاومیش های آذری را 489 روز گزارش نموده است.که در این خصوص استفاده و بهره گیری از روشها و تکنیکهای جدید از جمله روشهای مختلف همزمانی فحلی وتلقیح مصنوعی جهت بهره برداری بهینه از واحدهای دامپروری نقش مهمی در اقتصاد آنها خواهد داشت .

یک تن کود حیوانی را قبلا کاملا بوسیله سمپاش آب پاشی نموده تا کاملا مرطوب گردد. اما سوال این است که کدام یک برای ما بصرفه و انتخاب درستی می باشد. در گذشته در شمال اروپا، از این نژاد برای شیردهی و در جنوب اروپا برای مصرف گوشت استفاده میشد. اما مادر چنین کودکانی که از مصرف شیر منع می شوند باید روزانه ۱ عدد مکمل کلسیم دریافت کنند . برای آماده سازی خروس کولی ده پرورش دهنده به جای حجیم نمودن عضلات باید بر روی ورزیدگی عضلات تمرکز کند.

یک محفظه ماشین جوجه کشی را می توان بسته به طرح و نیاز از ابتدایی ترین مواد مثل یک جعبه ی مقوایی ساده یا با استفاده از ورقه هایی با عایق بندی خاص جهت جلوگیری از تبادل ناخواسته حرارت ساخت، باید توجه داشت یک محفظه ی ایده آل دستگاه جوجه کشی باید ضمن داشتن وزن کم از استحکام بالایی متناسب با ظرفیت دستگاه نیز برخوردار باشد و ضمن درزگیری محل اتصال عناصر مختلف بدنه نسبت به رطوبت نیز مقاوم باشد وعایق خوبی برای جلوگیری از تبادل حرارت داخل و خارج دستگاه باشد، برای درب دستگاه نیز می توان از یک چهارچوب مقاوم با شیشه یا طلق دوجداره برای رویت بهتر داخل دستگاه و جلوگیری از تشکیل قطرات بر روی آن استفاده کرد.

در هر نوبت نسبت به روز قبلی زمان دویدن خروس لاری باید به صورت صعودی افزایش داده شود. در این شرایط خروس لاری مد نظر شما پیروز میدان شده و غرور میگیرد. این گونه ایرادات را در عرف و اصطلاح عامه «ایراد بنی اسرائیلی» گویند که صرفاً از ذات بهانه گیر مایه میگیرد. این توپ در ساعت 12 بعد از ظهر و از تالار اصلی گفتگوی شهر پرتاب می شود و به محض پرتاب این توپ هزاران نفر از مردن جشن خو را در میدان شهر و بسیاری دیگر از مکان های شهر شروع می کنند. در بسیاری موارد، علائم خروسک با درمان های خانگی بهبود می یابد.

مازندرانی ها : «گاو که چاق شد به جای این که خیش برود جفتک می اندازد» ( ذوالفقاری، ج۲، ص ۱۴۸۴). این مرغ ریش هم از نسل ریش های قدیم که نسل واقعا محکمی هستن. با این حال در سال 1591 مراسم تجلیل و بزرگداشت سنت به 7 جولای انتقال داده شد تا هم زمان این دو رویداد در یک جشنواره گرامی داشته شود چرا که در این زمان آب و هوای پامپلونا بهتر بود. این نحوه تمرین باعث میشود که خروس لاری در زمان فرود آمدن بتواند تعادل خود را حفظ کند و سریعا خود را جمع کند.

10 الی 15 دقیقه برای ماساژ دادن جوجه لاری کافی است. سن 8 ماهگی برای اولین جنگ دادن آزمایشی جوجه لاری کاملا مناسب می باشد. حس غرور در خروس لاری مانع ترسیدن و فرار کردن او در میدان جنگ خواهد شد. این تمرین به جوجه لاری کمک میکند تا در میدان جنگ زود خسته نشود و بدن و استایلی ورزیده پیدا کند. زمانیکه لاری در سن یک سالگی اولین دوره تولک و پرریزی را پشت سر گذاشت، میتوان پس از آماده نمودن، او را به میدان جنگ برد. اولین و بارز ترین نژاد لاری قد وهیکل اونه چون معلومه که نسل خوبی و پدر و مادر خوبی داشته بعد به سراغ سر میریم سر باید گنده باشه وچشمها رو میگن بهتره سفید یا زاغ باشه و خم ابروی زیادی داشته باشه و ریش و گوشواره کوتاه ، نوک یک خروس خوب مانند نوک عقاب که بهش نوک طوطی هم میگن باید باشه، گردن کلفت محکم و دراز باشه .

اما برای خروس لاری که یوغ انداز است، مربی باید بر روی حجیم شدن و قوی شدن عضلات بدن خروس کار کند. و در زمینه روابط کار و تولید می گویند: «جنگ روی خیش بهتر از صلح سر خرمن» (ذوالفقاری، ج۱، ص ۷۵۱). از جمله نژاد هایی که میش و قوچ این نژاد با آنها تلفیق داده شده می توان به گوسفندان ایل دو فرانس، سافولک، رامبویه و … در مقاله پیش رو قصد داریم اطلاعات مفیدی در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم. گندم را صبح هنگام در اختیار خروس لاری قرار دهید.

توجه داشته باشید که اگر بیمار نوزاد است و ۵ تا ۱۰ قطره روغن نعناع فلفلی را بردارید و آن را در اطراف گلو و قفسهی سینهی کودک ماساژ دهید. غذای جوجه را میتوانید در ارتفاع کمی بلند قرار دهید تا جوجه برای گرفتن آن مجبور به پریدن باشد. زمانی که افراد در آن منطقه متوجه ویژگی عالی آن با درصد بالا شدند، به مراتب تعدادی از آن به سایر کشور ها همچون فرانسه منتقل شدند. وی گفت: شما نمیتوانید اقتصاد و سینما را بدون حضور افراد مختلف با نگرشهای متفاوت ملی محسوب کنید. گوسفند رومانف یکی از برترین نژادهای گوشتی دنیا است که با واردات آن به ایران، بخش مهمی از نیاز پروتئینی کشور را حل خواهد کرد!

اینم یکی دیگه از جوجه ها. اینم جوجه شیش ماهه از جوجه کشی های خودمون ک تمام نسلش قهرمانی جنگیدن.. این ریش گردن کلفت امسال میاد واسه قهرمانی به امید خدا. اینم ابرش ی چشم کور خروسه خیلی گردن کلفت و نسلداریه چوب و خار درجه یک.. صابونی 4 دنگی استثنائی سه میدون عالی زده از جوجه گی ی چشم کور بود میدوناشم همه زیر ی ربع تموم کرد. درنواحی مرکزی وارتفاعات بلند انواع میوه جات تازه وخشک ، مواشی لبنیات وسبزیجات نیز از تولیدات کشور مامیباشد .ولی لحاظ تکنالوجی معاثر مناطق کوهی چون هوای سرد دارد برای تربیه ملیاردها مواشی گاو گوسفند آهو دامداری چون مرغ مرغابی قاز وغیره، تربیه انواع گل غرض عطر و فروش،زنبور داری، زرع درختان میوه جات و میوه جات خشک، چوب فرنیچر(توت و چهارمغز) خیلی زیاد مساعداست.از همه مهمتر صفحات مرکزی افغانستان داری طبعت و اب وهوای صاف میباشد جایگا استراحت میلونها سیاح جهان خواهدبود.

وزن کشتار بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ کیلوگرم و نسبت لاشه به وزن زنده بین ۵۷ تا ۶۰ درصد میباشد. نژاد مرغ فینیکس دارای قدمت طولانی است، از جذابیتهای نژاد فینیکس به عنوان مرغ و خروس زینتی میتوان به دم بلند و بسیار زیبای خروسهای این نژاد اشاره کرد، دم در خروسهای فینیکس در حدود ۳فونت و حتی خیلی بلندتر در حدود ۴ تا ۵ فوت و داسی شکل میباشد به طوری که از پشت به زمین میافتد. به این شکل که ممکن است یک گوسفند زنده که وزن بالاتری دارد، ارزان تر از یک گوسفند با وزن کمتر باشد.

در اخیر بهار پنیر تازه از شیر گاو در مارکیت افغانستان نمو دار میگردد (شکل را ببنید)این پنیر ها مشهور وتقاضا برای آن زیاذ می باشد ودر ظرف چند ماه از مارکیت ناظدید میشود جرا این ظور است؟ این روش شخم بویژه در اراضی که کنارهای مرتفع تری نسبت به مرکز دارند یا در یک طرف بلندتر هستند، مناسب می باشد، زیرا خاک مزرعه از کنار به سمت گودی یا مرکز هدایت شده و کم کم زمین، مسطح خواهد شد. از سن شش ماهگی به بعد می توان تمرینات لازم برای آماده سازی جوجه لاری را انجام داد.

این مراسم در ساعت ۱۰ صبح انجام میشود. لگن پهن و پستان های استاندارد و مناسب برای شیردهی به میزان بالا در کنار داشتن شاخ هایی با اندازه مناسب را می توان از جمله شاخصه های دیگر شناخت این دام در نظر داشت . استفاده از گوشت کباب شده و آبدار نیز در هفته برای آماده سازی خروس لاری مفید می باشد. برای تغذیه جوجه لاری از مواد غذایی مختلفی میتوان استفاده کرد. چنین خروس لاری به سرعت خسته شده و در مبارزه با حریف خود ناتوان خواهد بود. زیرا در اثر اضافه وزن خروس کولی ده سریع خسته میشود و در اثر خستگی ضربات تمام کننده ای میتواند از حریفش دریافت کند.

بعنوان مثال اگر خروس از شگرد کولی ده در میدان استفاده کند، نباید اضافه وزن داشته باشد. در زمان آمادگی جوجه لاری از ذرت استفاده نکنید. البته همیشه کسو کردن به نفع جوجه لاری تمام نمیشود و ممکن است که او در زمان محک زدن دچار آسیب شود. 🔵معمولا قد متوسط گاو بین 145 تا 165 سانتی متر است. از آنجا که انسان مرگ را یک چالش بزرگ میپندارد و در تقابل با انکار و عدم پذیرش مرگ بوده و همچنان نیز هست، گاو را یک نماد از مرگ مجسم میکند و در برابر او به نبرد میپردازد، نبرد با مرگ که با لباس هایی رنگی و تزیین شده و با شنلی که اعصاب مرگ را تحریک کند بر قدرت انسان در مقابل کوچک کردن مرگ میافزاید.

به منظور پر نفس کردن لاری به مدت 30 روز و یک روز در میان خروس لاری را می دوانیم. هر نوع واکنش با دخالت سیستم ایمنی نسبت به پروتئین های شیر گاو را حساسیت به شیر گاو می گوییم . این گیاه دارویی سلولهای آسیبدیده را بازسازی و ترمیم میکند. این حصار ها برای محافظت از تماشاچیان و احتمالا افرادی است که در جمعیت دوندگان عقب افتاده اند تا بتوانند از آنها بالا بروند و یا به درون آنها پناه بگیرند.

همچنین برای غرور گرفتن جوجه لاری بهتر است که چند مدت او را با مرغ هایی که جثه کوچکتری نسبت به او دارند تنها گذاشت. نژاد لاری تخمگذاری قابل توجهی ندارد و برای پرورش مرغ تخمگذار و یا گوشتی مطلوب نیست. اگر قوچ را با یک نژاد دیگر جفت کنیم امکان چند قلو زایی دارد. قبل از اینکه گاو ها رها شوند، منتظر ماندن در یک گوشه، پشت نقاط و مکان های کور، پشت درب ها و یا در مسیر باز شدن درب ها و یا در مسیر درب های ورودی به دلیل اینکه سایر شرکت کننده ها قصد ورود به مسیر را دارند ممنوع است و با آنها برخورد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید